7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۲۰:۴۵:۰۰
کد مطلب:  905844
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد:
راهیابی 10 دانش آموز ابتدایی برتر استان به مرحله نهایی هشتمین جشنواره کشوری دانش‌آموزی جابربن حیان

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی از راهیابی 10 دانش آموز ابتدایی برتر استان به مرحله نهایی هشتمین جشنواره کشوری دانش‌آموزی جابربن حیان که به میزبانی استان گیلان در شهر بندرانزلی برگزار شد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، ابوالحسن حقیقی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان در این خصوص گفت: بیش از سه میلیون و 400 هزار دانش آموز پایه‌های چهارم، پنجم و ششم ابتدایی سراسر کشور در هشتمین جشنواره کشوری دانش‌آموزی جابربن حیان شرکت کردند و مرحله نهایی این جشنواره به میزبانی استان گیلان در شهر بندرانزلی برگزار شد.

وی افزود: از میان این شرکت کننده ها، قریب به ۳۰۰ دانش‌آموز به سطح ملی و مرحله نهایی این جشنواره راه‌ یافتند که در رشته‌های مختلف پژوهشی و دست سازه با یکدیگر به رقابت پرداختند.

حقیقی تصریح کرد: تعداد 206 اثر از سراسر کشور به مرحله نهایی هشتمین جشنواره کشوری جابربن حیان راه یافتند و این آثار در قالب‌های طبقه‌بندی، نمایش علمی (مدل، تحقیق و نمایش)، آزمایش، طراحی و ساخت به نمایش درآمد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: از میان 300 دانش آموز منتخب این جشنواره، تعداد 10 دانش آموز برتر استان خراسان رضوی به مرحله نهایی هشتمین جشنواره کشوری دانش‌آموزی جابربن حیان راه یافتند و با سایر دانش آموزان رقابت کردند.

 

به اشتراک بگذارید :