7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۹ ۱۱:۲۲:۳۲
کد مطلب:  905862
معان پژوهش و برنامه ریزی منابع انسانی آموزش و پرورش هرمزگان خبر داد
کارگاه هماهنگی برنامه های تحصیلی در هرمزگان

معان پژوهش و برنامه ریزی منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان از برگزاری کارگاه هماهنگی برنامه های تحصیلی(چهار میز) بر اساس برنامه های سال 98 در هرمزگان خبر داد.

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان ابراهیم خوشبخت در حاشیه دومین کارگاه آموزشی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در بندرعباس که با حضور دکتر مددی مشاور سرپرست وزارت آموزش و پرورش برگزار شد افزود: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در تقویت نظام برنامه ریزی، سند تحول بنیادین یه عنوان نقشه راه آموزش و پرورش با جدیت در دستور کار است.

وی با تاکید بر اینکه تعلیم و تربیت پویا زمینه ساز پیشرفت‌های علمی، آموزشی، اقتصادی و سیاسی است، بیان کرد: برای اجرای سند تحول بنیادین ضرورت دارد معلمان، خانواده‌ها و سایر دست‌اندرکاران نظام تعلیم و تربیت با روش‌های این سند آشنایی پیدا کنند.

خوشبخت تصریح کرد: به همین منظور کارگاه آموزشی با حضور بیش از یکصد نفر از مدیران مقاطع ابتدایی ، متوسطه اول ،متوسطه دوم ، دبیران شورای هماهنگی و اجرای سند تحول بنیادین از 22 منطقه آموزشی استان و کارشناسان و روسای ادارات و گروههای آموزشی اداره کل در سالن باشگاه فرهنگیان بندرعباس با حضور دکتر مددی مشاور سرپرست آموزش و پرورش برگزار شد.

 

به گفته معان پژوهش و برنامه ریزی منابع انسانی آموزش و پرورش هرمزگان این کارگاه آموزشی با هدف تبیین برنامه ها و ابلاغ برنامه ها به مدارس تشکیل شد و از طریق تکمیل فرم راهنمای مدارس ( فرم انتظارات) آموزش های لازم توسط دکتر مددی ارائه گردید.

مشاور سرپرست وزارت آموزش و پرورش نیز در این نشست بیان کرد : انتظار می رود شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی با مبانی نظری سند تحول بنیادین آشنا شوند و آن را در مدارس سطح استان و در بین مدیران و معلمان و کارشناسان آموزش و پرورش نیز تبیین سازند.

رضا مددی گفت: اکنون وزارت آموزش و پرورش، دولت و مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی موظف هستند حوزه تعلیم و تربیت را در مسیری قرار دهند که همسو با سند تحول بنیادین باشدو در قانون برنامه ششم توسعه مجلس وزارت آموزش و پرورش را موظف کرد که وظیفه‌ اش اجرای سند تحول است. 

وی تاکید کرد: بنابراین وظیفه داریم مسیر آموزش و پرورش را مبتنی بر این سند پیش ببریم و رویکرد برنامه محور را دنبال کنیم.

به اشتراک بگذارید :