7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ ۱۰:۳۸:۰۰
کد مطلب:  906138
مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی ؛
المپیاد هفته سرود و نمایش در مدارس برگزار می شود/ طرح سینما در مدارس کلید می خورد

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی در آیین افتتاحیه سی و هفتمین دوره جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان دختر برگزیده کشور اظهار کرد: امسال برای اولین بار تمام دانش آموزان شرکت کننده در جشنواره به عنوان مربی همیار انجمن فرهنگی و هنری کانون های فرهنگی تربیتی انتخاب می شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری و به نقل از معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، علی رمضانی در مراسم افتتاحیه سی و هفتمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان دختر کشور اظهار کرد: حضور دانش آموزان خلاق، مبتکر، بانشاط و تاثیرگذار در این دوره از جشنواره فرصت مغتنمی است و به فضل و لطف خدا افتتاحیه این جشنواره را که از مهر ۹۷ با حضور۱۰ میلیون و۸۳ هزار نفررشته در سراسر کشور آغاز شده ، در این زمان با حضور بیش از هزار دانش آموز دختر، عناصر تاثیرگذار فرهنگی خارج از آموزش و پرورش و مدیران ارشد آموزش و پرورش برگزار می‌کنیم.

وی افزود: ۲۰ درصد دانش آموزان برگزیده در حوزه فرهنگی و هنری از مدارس استعدادهای درخشان هستند و انتظار داریم آموزش و پرورش به این حوزه توجه ویژه ای داشته باشد چرا که  دانش آموزان این جشنواره مسئولیت مهارت آموزشی و خلاقیت را برعهده دارند.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی با بیان اینکه اساتید ویژه و به نام کشور در این مدت به کلاس ها و کارگاه های آموزشی دعوت شدند، افزود: برای اولین بار تمام  دانش آموزان به عنوان مربی همیار انجمن فرهنگی و هنری کانون های فرهنگی تربیتی انتخاب می شوند و آنها  ابلاغ صادرمی شود.

وی خاطر نشان کرد : امسال اداره کل فرهنگی هنری با کمک  دانش آموزان المپیاد هفته سرود و نمایش را در مدارس برگزار خواهد کرد و طرح سینما در مدارس کلید می خورد تا دانش آموزان در مدرسه از این ظرفیت استفاده کنند.

رمضانی با اشاره به تفاهم‌نامه با بنیاد امید، اظهار کرد:۱۰میلیون تومان وام برای دانش آموزان برگزیده پرسش مهر در نظر گرفته شده است، در بحث هنرهای دستی تجسمی برای دانش آموزانی که ایجاد اشتغال کردند نیز این تفاهم نامه ادامه می یابد.


شایان ذکر است، در این مراسم از ۲۳ جلد کتاب برگزیده دانش آموزان و ۱۶ جلد تولید محتوای نمایشی اداره کل فرهنگی هنری رونمایی شد

وی تصریح کرد: اینجا مرکز آموزش است نه رقابت و امیدواریم پس از آموزش با دانشی که کسب کردید در استان ها وکانون ها به عنوان سفیران ما مشغول شوید.

شایان ذکر است، در این مراسم از ۲۳ جلد کتاب که آثار برگزیده دانش آموزان است و ۱۶ جلد تولید محتوای نمایشی اداره کل فرهنگی هنری رونمایی شد

به اشتراک بگذارید :