6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ ۱۴:۰۹:۳۷
کد مطلب:  906354
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:
مدیران باید زمینه‌ساز افزایش انگیزه درکارکنان باشند

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در گردهمایی مدیران و روسا آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق مازندران که صبح امروز در دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری شهرستان نوشهر برگزار شد گفت: مدیران باید زمینه‌ساز افزایش انگیزه درکارکنان باشند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ « عسکری نیکزاد» در این جلسه ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم، این عید را از بهترین اعیاد  مسلمان‌ها دانست و گفت: عید سعید غدیرخم تکلیف دین و دنیای ما را مشخص می‌کند و انشاالله همه ما جز متوسلین به امام علی (ع) باشیم تا با این کار بتوانیم سعادت دنیا و آخرت خود را تضمین کنیم.

او افزود: عملکرد مدارس ما در شهرستان و مناطق باعث شده که آموزش و پرورش مازندران جز دستگاه‌های برتراستان معرفی شود. خوشبختانه دستگاه تعلیم و تربیت توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارزیابی می شود و هیچ خودارزیابی توسط ما صورت نمی‌گیرد از این رو امتیازدهی بر اساس آیتم‌هایی است که تماما باید مستند باشد که شرایط بسیار سختی برای امتیازگیری مهیا است.

 مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: ما در آموزش و پرورش یک گروه هستیم که هریک از ما، با مسئولیت‌های مختلف یک هدف مشخصی را دنبال می‌کنیم. این گروه به همراه عوامل خود با همبستگی و همیاری باید آموزش و پرورش مازندران راحائز موفقیت و رتبه‌های برتر کشور کند که خوشبختانه تا این لحظه این امر تحقق پیدا کرده است.

نیکزاد با بیان اینکه اگر قرار باشد به هدف برسیم باید باهم تعامل داشته باشیم، خاطرنشان کرد: همه افراد در جایگاه‌ها و پست‌های خود موثرند و باید نقش خود را آن طور که تعریف شده انجام دهند و این کار با مدیریت خوب شما انجام خواهد گرفت.

او با اشاره به اینکه رفتار ما باید در منافع اداره یا دستگاه باشد تا به نتیجه دلخواه و مطلوب خود برسیم، گفت: وقتی با گروهی کار می‌کنیم باید افراد آن گروه را به شکل احساسی درگیر کار کنیم چون این عمل باعث می‌شود تا کار به درستی و صادقانه انجام شود و زودتر و بهتر به نتیجه برسیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه ما باید افراد گروه را تبدیل به کسانی کنیم که قادر به کارهای خار‌ق‌العاده هستند، اضافه کرد: باید به کارمندان خود نشان دهید و ثابت کنید که به توانایی آن‌ها برای انجام کار مورد نظرتان ایمان دارید. می‌توانید به آن‌ها مسئولیت بیشتری دهید و این شانس را به آن‌ها دهید که در چالش‌های بیشتری شرکت کرده و رشد نمایند.

نیکزاد در ادامه خاطرنشان کرد: ما باید به کارکنان خود این اعتماد به نفس را دهیم که می‌توانند در شرایط زندگی دیگران، تغییر ایجاد کنند و در قبال این تغییر مسئول هستند. اگر این شرایط را به آن‌ها تفهیم و متعاقدشان کنیم قطعا یادگیری حاصل می‌شود.

او با اشاره به مدیران آموزش و پرورش شهرستان و مناطق مازندران گفت: باید شرح وظایف افراد را به آن‌ها تفهیم کنید و به صراحت بگویید که چه خواسته و انتظاری از آن‌ها دارید.

این مسئول با بیان اینکه هر یک از اعضای گروه نباید بر اهداف شخصی خود تمرکز کنند چون اگر این موضوع اتفاق بیفتد تعریف گروه معنی خود را از دست می‌دهد، یادآور شد: هدف ما نباید غیر واقعی و فضایی باشد چون رسیدن به آن بسیار سخت خواهد بود و در افراد خیلی زود نا امیدی ایجاد می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به چگونگی برگزاری جلسات موثر اشاره کرد و گفت: جلسات موثر و سودمند اول از همه نیاز به برنامه ریزی صحیح دارند. کسی که جلسه ای را فراخوان می دهد باید هدف و دستورکار آن را مشخص کند و به شرکت کنندگان زمان کافی برای آمادگی و مشارکت بدهد. حضور افراد مناسب و شایسته در جلسه ضروری است.

او  ادامه داد: مدیران باید توجه داشته باشند تا جلسات را لذت بخش و متنوع برگزار کنند تا افراد حاضر در جلسه خسته نشوند. مدیران باید انعطاف پذیر باشند و از شیوه‌های قدیمی اداره جلسه پرهیز کنند تا بهترین نتیجه حاصل شود.

نیکزاد در پایان تاکید کرد: فرصت اشتباه کردن را باید به دیگران دهیم و محدودیت‌ها را بپذیریم. باید به افراد گروه اهمیت بدهیم و جایی که نیاز شد از همکار خود حمایت لازم را بعمل آورید.

به اشتراک بگذارید :