6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ ۰۷:۴۱:۴۸
کد مطلب:  906502
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در نشست اعضای شورای اسلامی استان کرمان عنوان کرد:
ایجاد و افزایش درآمدهای پایدار در آموزش و پرورش ضروری است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در نشست اعضای شورای اسلامی استان کرمان، گفت: ایجاد و افزایش درآمدهای پایدار در آموزش و پرورش ضروری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب صبح چهارشنبه ۳۰ مرداد ماه ۹۸ در نشست اعضای شورای اسلامی استان کرمان با بیان اینکه بزرگترین سرمایه کشور توسعه نیروی انسانی آن است، افزود: دستگاهی که بیشترین توجه را به خود جذب کرده و متولی اصلی تربیت نیروی انسانی آینده کشور خواهد بود، آموزش و پرورش است.
وی با بیان اینکه جای خرسندی است که نمایندگان مردم در شورای اسلامی استان دغدغه آموزش و پرورش را دارند، بیان داشت: باید در کنار یکدیگر با تعامل و همدلی بخشی از مشکلات موجود در آموزش و پرورش را حل کنیم.
اسکندری نسب با بیان اینکه تربیت شهروندی مطلوب و در طراز جمهوری اسلامی از رسالت های مهم دستگاه تعلیم و تربیت است، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش برای اجرای این رسالت بزرگ خود نیازمند یک عزم جدی و ملی در بین مسئولان و آحاد ملت است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه آموزش و پرورش دستگاهی است که بیشترین مخاطب را از دانش آموزان و خانواده ها و والدین در کشور به خود اختصاص داده است، اظهار داشت: آموزش و پرورش اعتبارات آن تابع اعتبارات دولتی است و همیشه با چالش هایی مواجه بوده است، مشکلات در سطح کلان کشور و بین المللی در حوزه های مختلف بخصوص مسائل اقتصادی بیشترین تاثیر آن روی آموزش و پرورش خواهد بود و در این صورت است که ما ایجاد درآمدهای پایدار و افزایش آن ها را در دستگاه بزرگ تعلیم و تربیت ضروری می‌دانیم.
وی با بیان اینکه در سال های اخیر و در دولت تدبیر و امید با افزایش چند برابری، تنها ۱۰ درصد از بودجه کل کشور به آموزش و پرورش اختصاص داده شده است، خاطرنشان کرد: در آموزش و پرورش نزدیک به ۹۹ درصد اعتبارات در حوزه پرسنل و پرداخت حقوق هزینه می‌شود و به همین دلیل است که در بحث عمران، توسعه و تجهیز و کیفیت بخشی به مسائل آموزشی اعتباراتی باقی نمی ماند و همه این موارد عدم توازن را در توزیع اعتبارات به وجود آورده است.
احمد اسکندری نسب با اشاره به اینکه امکانات و تجهیزات ابزارهای لازمی هستند که معلم باید برای تعلیم و تربیت درست و اثربخش در دست داشته باشد، گفت: زمانی آموزش و تربیت ما اثر بخش و مفید خواهد شد که مدرسه ای سرزنده و با نشاط داشته باشیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان دخالت های بی جا و غیر کارشناسی در حوزه آموزش و پرورش از سوی افراد غیرتخصصی را یکی از چالش های بزرگ دستگاه تعلیم و تربیت در دوره کنونی عنوان کرد و گفت: عدم توجه به نیاز سنجی در جذب نیروی انسانی در سال های گذشته در شهرستان ها و مناطق استان کرمان باعث شده است امروزه عدم توازن در نیروی انسانی استان وجود داشته باشد که ساماندهی بهینه نیروی انسانی را با مشکل مواجه کرده است.
وی با بیان اینکه عدم توازن باعث شده است که ما بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز خود را نتوانیم جذب کنیم، بیان داشت: متقاضیان جذب در آموزش و پرورش باید تلاش کنند، سطح نمره علمی، تخصصی و حرفه ای خود را برای جذب در آزمون های آموزش و پرورش بالا ببرند.
اسکندری نسب در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه اگر مردم به کمک آموزش و پرورش نیامده بودند و نیایند در مدارس با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد، افزود: آموزش و پرورش باید دغدغه تمامی افراد جامعه، مسئولان و دست اندرکاران و حاکمیت باشد تا مشکلات آن حل شود و تا زمانی که به آموزش و پرورش توجه ویژه ای نشود مشکلات کشور هم حل نخواهد شد.
وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش استان کرمان در سال های اخیر در راستای توسعه عدالت آموزشی در سراسر استان گام برداشته است، اظهار کرد: بیش از ۷۲۰ مدرسه زیر ۱۰ دانش آموز در سراسر استان در راستای ایجاد عدالت آموزشی امر تعلیم و تربیت آینده سازان این مرز و بوم را بر عهده دارند.
برپایه این گزارش نشست اعضای شورای اسلامی استان کرمان با مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در محل سالن کنفرانس معاونت عمرانی استانداری کرمان برگزار شد.
لازم به ذکر است در ابتدای این جلسه ۲۳ عضو از منتخبین شوراهای اسلامی شهر شهرستان های سراسر استان در شورای اسلامی استان به بیان دیدگاه‌ها و مشکلات حوزه انتخابیه خود پرداختند.

به اشتراک بگذارید :