6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ ۰۹:۳۴:۰۹
کد مطلب:  906622
مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز:
مدارس غیردولتی بیش از پیش نیازمند توجه دولت هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: مدارس غیردولتی برای بهتر اداره شدن و افزایش کیفیت در حوزه آموزش و پرورش، بیش از پیش نیازمند توجه دولت هستند.

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز، سالار قاسمی در جلسه شورای سیاست گذاری و نظارت مرکزی مدارس غیر دولتی که با حضور سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش برگزار شد گفت: بسیاری از مدارس غیردولتی از کیفیت خوبی برخوردار هستند و اندک مدارسی هم که مشکلات دارند نباید ملاک ارزیابی عملکرد قرار بگیرند.

قاسمی ادامه داد: توسعه مدارس غیردولتی گامی در راستای عدالت آموزشی است، این مدارس بار مالی زیادی را از دوش دولت کم می کنند و باعث بهبود کیفیت در مدارس دولتی می شوند.

قاسمی خاطرنشان ساخت: امروز مدارس غیردولتی بیش از پیش نیازمند توجه دولت هستند، دولت باید به موسسان این مدارس کمک کند و امکاناتی مثل زمین های کاربری آموزشی،

وام خرید، ساخت و تجهیزات را در اختیار مدارس غیردولتی قرار دهد تا این مدارس کیفیت بهتری اداره بشوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: 

در استانی مثل استان البرز با توجه به اینکه بالغ بر ۵۰ درصد مدارس دولتی دوشیفته اداره می شوند، مدارس غیردولتی فرصت مناسبی برای کمک به آموزش و پرورش استان هستند.

وی بیان کرد:  علاوه بر نظارت بر شهریه و مباحث مالی این مدارس باید بر فعالیت های آموزشی و به ویژه پرورشی و تربیتی آن ها نیز نظارت داشته باشیم.

این شورا با حضور حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش، زینی وند رییس سازمان مدارس غیردولتی کشور، ادهم دبیرکل شورای عالی آ.پ، حداد عادل عضو شورای عالی آ.پ، سالار قاسمی مدیرکل آ.پ استان البرز، فولادوند مدیرکل آ.پ شهر تهران و اعضای شورای هماهنگی موسسان مدارس غ.دولتی کشور برگزار شد.

 

 

به اشتراک بگذارید :