7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ ۱۰:۱۲:۱۳
کد مطلب:  906651
در مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی کشور در تابستان ۹۸:
دانش آموزان استثنایی استان البرز موفق به کسب ۱۰ مقام تیمی و انفرادی شدند

به گفته رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان البرز، دانش آموزان استثنایی استان موفق به کسب ۱۰ مقام تیمی و انفرادی در مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی کشور طی تابستان ۹۸ شدند.

ین دوره از مسابقات کشوری به مدت  ۹ روز به میزبانی تهران برگزار شد که در آن دانش آموزان البرز،  مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز، رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان گفت: در این مسابقات از استان البرز ۴۰ دانش آموز دختر و پسر به همراه ۱۳ مربی و سرپرست شرکت کردند.

عباس کشاورز  اظهار داشت: مسابقات کشوری در رشته های  هنرهای آوایی ، احکام ، نماز و عترت ، دوو میدانی ، فوتسال ، بوچیا ، در گروه های نابینا ، کم توان ذهنی ،  ناشنوا  و جسمی حرکتی برگزار شد.

 امیر حسین نوری در انشای نماز در گروه کم توان ذهنی حائز مقام اول کشور شد.

همچنین  میعاد مولایی در گروه ناشنوا و معصومه رضایی در گروه کم توان ذهنی به عنوان مقام آور دوم  در رشته احکام شدند.

 حدیثه شیری در گروه ناشنوا و زهرا روحانی در گروه کم توان ذهنی و علیرضا سوری در گروه نابینا مقام سوم کشوری  را در رشته احکام به دست آوردند.

 گروه سرود  مدرسه موفقیان نیز در گروه ناشنوا در بخش هنرهای آوایی مقام سوم کشور را ازآن خود کرد.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی البرز ادامه داد: رزا پیشتاز در گروه سندروم داون در پرش طول به مقام اول کشوی و رضا عبدالهی در گروه جسمی حرکتی در رشته بوجیا دوم کشوری دست یافت.

کشاورز عنوان کرد: در گروه تیمی این دوره از مسابقات کشوری نیز دانیال طالب لو، امیرحسین باقری و حسین نوعی در رشته دو و میدانی در گروه سندروم داون برای  البرز افتخارآفرینی کردند.

به اشتراک بگذارید :