7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ ۱۰:۵۶:۰۵
کد مطلب:  906684
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران خبرداد:
برگزاری مانور بازگشایی مدارس در 13 شهریور

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران از برگزاری مانور بازگشایی مدارس در 13 شهریور در راستای پروژه مهر 98 خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «اسفندیار نظری» در گردهمایی مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق استان که روز چهارشنبه در نوشهر برگزار شد، گفت: اگر می‌خواهید کارکنان بدون حضور مدیران همیشه به خوبی کار کنند باید سعی کنید کارکنان در محیط کار خوب دیده شوند و امنیت شغلی داشته باشند. آن‌ها باید به خوبی حس کنند که مدیران به آن‌ها اعتماد می‌کنند.

او ادامه داد: اگر تنها انگیزه کارمند موارد مالی باشد ممکن است در صورت نبود مدیر، به خوبی کارآیی نداشته باشد و در اولین فرصت محل کار خود را ترک کنند. مدیران باید به این نکته مهم توجه بیشتری داشته باشند.

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران به اعتماد بین مدیر و کارمند اشاره کرد و گفت: اگر بتوانیم افراد را به بالاترین سطحی برسانیم که آن‌ها احساس کنترل کامل برکارشان را از جانب ما داشته باشند و احساس کنند در محل کارشان از اختیارات کافی برخورار هستند قطعا تغییر، شهامت و برنامه در کار کارکنان ایجاد خواهد شد.

نظری اضافه کرد:  اگر کارکنان به چنین جایگاهی برسند، بدون حضور مدیر هم به خوبی کار می‌کنند چون احساس می‌کنند کار را برای خودشان انجام می‌دهند.

او شکست را باعث تغییر در ما دانست و خاطرنشان کرد: در دراز مدت می‌شود از شکست، بیشتر از موفقیت سهم برد اگر چه موفقیت بینظیر است اما شکست هم فواید و محاسن زیادی را در پی خواهد داشت.

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران به فواید شکست اشاره کرد و گفت: از فواید مهم شکست این است که فروتنی را تقویت می‌کند. شکست بهترین فرصت را فراهم می‌کند تا ایده های جدید را امتحان کنیم و همچنین شکست کمک می‌کند اصلاحاتی را انجام دهیم تا در مسیر هدفمان باقی بمانیم .

نظری با بیان اینکه شکست به ما یادآوری می‌کند نسبت به خودمان و اطرافیانمان مهربانتر باشیم، اظهارداشت: در راستای سند تحول بنیادین همه کارکنان آموزش و پرورش باید شهامت و برنامه داشته باشند تا موفق شوند لذا مدیران باید تمام سعی خود را کنند تا همه کارکنان خوب دیده شوند و برایشان ایجاد انگیزه کنند.

او در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: در بحث امتحانات نهایی شهریور ماه امسال در 4 شهرستان آمل، بابل،  ساری2 و چالوس حوزه تصحیح داریم. روسای محترم با توجه به بخشانامه صادره نسبت به ارسال سوالات و پاسخنامه ها به حوزه تصحیح دقت کافی را داشته باشید.

این مسئول با بیان اینکه در انتخاب و انتصاب مدیران دقت بیشتری در راستای کیفیت آموزشی داشته باشیم، گفت: توجه به گروه‌های آموزشی از مواردی است که به پیشبرد اهداف آموزشی مدارس کمک ویژه‌ای دارد.

نظری ار ادامه سخنان خود به هدایت تحصیلی اشاره کرد و افزود: نگاه هدفمند به هدایت تحصیلی و توجه به جذب دانش‌آموزان مستعد در مسیر صحیح حائز اهمیت فراوانی است.

او با بیان اینکه در راستای پروژه مهر 13 شهریور مانور بازگشایی مدارس برگزار می‌شود، تصریح کرد: در راستای نظام راهبری مدرسه محور، 80 درصد مدیران مدارس استان، در 10 عنوان به میزان 178 ساعت تحت آموزش قرار گرفتند.

به اشتراک بگذارید :