13 ربیع‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ ۱۱:۰۳:۳۰
کد مطلب:  906696
در پی درگذشت مادر معلم شهید حیدرعلی مظاهری و مسلم مظاهری،
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی پیامی صادر کرد

در پی درگذشت مادر معلم شهید حیدرعلی مظاهری و شهید مسلم مظاهری اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی پیامی صادر کرد.

در این پیام آمده است:

خانواده معزز شهیدان والا مقام « معلم شهید حیدرعلی مظاهری و مسلم مظاهری»

درگذشت بانوی ماجده و مؤمنه حاجیه خان«سارا خاتون بیات» مادر بزرگوار شهیدان معظم « معلم شهید حیدرعلی مظاهری و مسلم مظاهری» دو شهید والامقام دوران دفاع مقدس موجب تألم و تأثرخاطر گردید.

نام نیک این مادر فداکار که با تأسی از آموزه های بلند مکتب عاشورا، غیور مردانی مردانی مؤمن و رشید را پرورش داده و تقدیم عزت و استقلال میهن اسلامی نمود، در دفتر زرین فرهنگ ایثار و شهادت ماندگار خواهد بود.

پس بر ساحت ایمان و مقام صبرشان ادای احترام نموده و از درگاه پروردگار متعال علو درجات را برای ایشان مسألت داریم. امید است که در جوار فرزندان شهیدش آرام گیرد و بارش غفران و آمرزش الهی بر روح پرفتوحش پیوسته باد، همچنین از درگاه حضرت حق برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسألت می نماییم.

 

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی

معلم شهید حیدرعلی مظاهری، یکم فروردین 1335، در روستای قورچی باشی از توابع شهرستان خمین به دنیا آمد وی پس از پایان دوره متوسطه و اخذ مدرک دیپلم در کسوت آموزگاری به تعلیم و تربیت دانش آموزان پرداخت. شهید مظاهری، ششم دی 1360، با سمت فرمانده دسته در بستان بر اثر اصابت گلوله به سر، به فیض شهادت نائل آمد.

همچنین، شهید مسلم مظاهری دیگر فرزند این مادر بزرگوار، در سال 1344، پا به عرصه حیات گذاشت، با شروع انقلاب اسلامی ایران در سال 1357 مبارزات خود را بر علیه رژیم پهلوی آغاز کرد با به پیروزی رسیدن انقلاب در انجمن اسلامی مدرسه فعالیت چشمگیری داشت .

این شهید والامقام، با شروع جنگ تحمیلی، اگرچه با ملاحظات سنی قادر به حضور در جبهه های حق علیه باطل نبود اما با شنیدن خبر شهادت برادر بزرگتر خود شهید حیدرعلی مظاهری دیگر طاقت نیاورد و پس از آموزش نظامی در سال 1361 به جبهه کردستان اعزام شد و در شهر بوکان مشغول به خدمت شد و پس از چندی در یک درگیری جانانه با کوموله به شدت مجروح شد و به بیمارستان اعزام شد. وی بعد از بهبود نسبی بار دیگر با اصرار زیادش به جبهه های جنوب اعزام شد تا اینکهدر اولایل عملیات محرم در دهم آبان سال 1361 به درجه والای شهادت نائل گردید.

به اشتراک بگذارید :