5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ ۱۱:۴۲:۴۱
کد مطلب:  906735
معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش :
دانش‌آموزان هنرمند سفیران فرهنگ و هنر و پیام‌آوران اخلاق در جامعه هستند

آئین اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزان دختر سراسر کشور با حضور معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ و مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران علیرضا کاظمی معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش  گفت : خدارا شاکرم که در روز ولادت امام موسی کاظم (ع) آیین اختتامیه این جشنواره را با حضور گل های سرسبد فرهنگ و هنر و ادب از سراسر کشور در کنار مسئولان برگزار می‌کنیم.
وی دانش‌آموزان حاضر را سفیران فرهنگ و هنر و پیام‌آوران اخلاق، ادب و آموزه‌های انسانی دانست که با خلاقیت‌های هنری خود معلمان جامعه ما محسوب می‌شوند و افزود : شما دانش‌‌آموزان امروز مسئولیت سنگینی بردوش دارید لذا آینده کشور عزیزمان ایران در گرو تلاش‌های ارزنده شماست.
بنا بر این گزارش ، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آنچه هویت یک ملت را می‌سازد و آنچه به یک جامعه نشاط تزریق می‌کند نگاه‌های فرهنگی و فعالیت‌های فرهنگی است تاکید کرد : تولیدکنندگان و خلق کنندگان آثار فرهنگی هنری در جامعه باید نشاط و طراوت ایجاد کنند .

کاظمی این جشنواره را بهترین ابزار برای انتقال آموزه‌های دینی، تربیتی در ساحت‌های مختلف تربیتی دانست و گفت: اگر نگاه تعلیم و تربیت تمام ساحتی داریم و می‌خواهیم تمام ساحت‌های تربیتی در وجود دانش‌‌آموزان نهادینه شود بهترین ابزار، ابزار هنر است لذا در رابطه بین ساحت‌های تربیتی معتقدم ساحت تربیت هنری و زیبایی شناسی به لحاظ نوع اثرگذاری، حاکم بر تمام ساحت‌های تربیتی است حتی ساحت تربیت دینی نمی‌تواند در وجود دانش‌آموزان نهادینه شود مگر به مدد ابزار هنر.
کاظمی گفت: بهترین پیام‌ها را می‌توان با ابزار هنر به بهترین شکل ممکن به جامعه مخاطب منتقل کرد. فعالیت‌های فرهنگی هنری منشا ایجاد نشاط، شادابی و انگیزه بالا در جامعه است لذا جمع دانش‌‌آموزان این جشنواره خود بانشاط‌تر از همه دانش‌‌آموزان هستند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت اموزش و پرورش گفت: برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی بهترین مسیر توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری است. امیدوارم برگزاری این جشنواره‌ها که کارکردهای مختلفی مانند شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان و تعیین مسیر شغلی دارد، بیش از پیش به مسیر خود ادامه دهد.
وی ادامه داد: کانون‌های فرهنگی تربیتی و جشنواره فرهنگی هنری را مکمل فعالیت‌های حرفه‌ای دانش‌آموزان می‌دانیم که می‌تواند آینده شغلی دانش‌‌آموزان را تضمین و تعیین کند.

به اشتراک بگذارید :