5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ ۱۱:۵۳:۰۸
کد مطلب:  906749
دویست و هفتاد و یکمین نشست شورای آموزش و پرورش استان یزد

استاندار یزد گفت : همه دستگاههای امنیتی استان از آموزش و پرورش حمایت کنند تا امنیت خوبی برای سرویس مدارس ایجاد شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " محمدعلی طالبی " درنشست شورای آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به اینکه ما در خصوص امنیت جامعه مسئولیت داریم اظهار داشت : بحث سرویس مدارس باید به صورت عمیق بررسی شود و در انتخاب رانندگان سرویس مدارس حساسیت به عمل آید .استاندار یزد تاکید کرد: من قصد پیشگیری از بروز مشکل دارم و به صراحت اعلام می کنم که هر اتفاقی در زمینه ایاب و ذهاب دانش آموزان بیفتد، مسئولیت آن در درجه اول متوجه آموزش و پرورش و مدیران مدارس است زیرا آنها متولی انتخاب رانندگان سرویس هستند.

طالبی در مورد مسائل مربوط به اتباع خارجی نیز بیان کرد: مسائل مربوط به تحصیل اتباع خارجی را نیز آموزش و پرورش با همکاری دفتر اتباع و امور مهاجران استانداری یزد پیگیری نماید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با انشعاب مدارس نیز گفت: گزارشی از تمام مدارسی که با مشکل انشعاب آب و برق و گاز مواجه هستند، تهیه شود تا ادارات را موظف کنیم به سرعت انشعاب این مدارس را نصب کنند و مدارس برای اول مهر آماده باشد و هزینه آن نیز توسط سازمان نوسازی مدارس، استانداری یزد و مجمع خیران پرداخت خواهد شد.
طالبی همچنین به نحوه انتخاب پیمانکار و به کارگیری پیمانکاران اشاره کرد و افزود : باید در ساخت مدارس به انتخاب پیمانکاران توجه نمود تا افراد با صلاحیتی این وظیفه را بر عهده بگیرند .
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد نیز در ادامه این نشست با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای آماده سازی فضاهای آموزشی گفت: با آمادگی کامل فضاهای آموزشی و تجهیزات مدارس به استقبال سال تحصیلی جدید می رویم.
"عباسعلی دانافر " افزود: پروژه مهر و آماده سازی مدارس برای سال تحصیلی از مهمترین مواردی بود که با ارائه گزارشی از سوی نواحی و ادارات آموزش و پرورش استان یزد، مورد بررسی قرار گرفت.
دانافر با بیان اینکه برخی فضاهای آموزشی با چالش هایی در زمینه انشعاب آب، گاز و برق مواجه هستند، افزود: در این جلسه مصوب شد با تاکید استاندار یزد به دستگاه های خدمات رسان، این موضوع قبل از فرا رسیدن موعد بازگشایی مدارس حل و فصل شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد همچنین در مورد دستور جلسه ماده ۱۶ قانون شورای آموزش و پرورش در ارتباط با تملک اراضی مربوط به فضاهای آموزشی عنوان کرد: با دستور استاندار یزد مصوب شد کارگروهی تشکیل شود و اجرایی شدن ماده ۱۶ قانون شوراها را بررسی کند.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس این قانون نحوه تملک اراضی مربوط به آموزش و پررش و ساخت و ساز فضای آموزشی مورد ساماندهی قرار می گیرد و
بخشی از هزینه های تملک اراضی و ساخت و ساز اراضی از طریق پروژه های تجاری شهرداری تامین می شود.

دانافر همچنین بحث ساماندهی حمل و نقل و ایاب و ذهاب دانش آموزان را نیز از دیگر مباحث مطرح شده در جلسه شورای آموزش و پرورش استان یزد اعلام کرد و افزود: با تاکید استاندار تمام دستگاه هایی که در این زمینه مسئولیتی دارند همچنین مدیران مدارس باید نسبت به ساماندهی این موضوع نهایت دقت را داشته باشند تا مشکلی در زمینه تامین امنیت دانش آموزان در استان نداشته باشیم.

به اشتراک بگذارید :