7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ ۱۳:۱۰:۱۸
کد مطلب:  906836
کلنگ احداث دبیرستان ۲۴ کلاسه ائمه اطهار به همت دفتر حضرت آیت الله فاضل لنکرانی در شهرستان نورآباد به زمین زده شد.

ظهر امروز با حضور نمایندگان دفتر حضرت آیت الله شیخ محمدجواد فاضل لنکرانی کلنگ دبیرستان ۲۴ کلاسه ائمه اطهار در زمینی به متراژ ۴ هزار و 200 متر مربع به زمین زده شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان  این مراسم با حضور حجت الاسلام و المسلمین استاد میرزا مسئول دفتر آیت‌الله محمد جواد فاضل لنکرانی و حجج اسلام رئیسی و انوری نمایندگان دفتر حضرت آیت الله شیخ محمدجواد فاضل لنکرانی، مدیرکل آموزش و پرورش لرستان ،مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان و مسئولان این شهرستان برگزار شد.

 مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در این مراسم گفت :این دبیرستان با اعتبار ۵میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان در زمینی به متراژ چهار هزارو 200متر مربع  احداث خواهد شد و از طرف دفتر آیت الله لنکرانی ۱میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان به این طرح اختصاص یافته است .

زینی وند مقدم در ادامه گفت: پس از حادثه سیل حدود ده هزار میلیاردتومان به زیرساخت‌های استان لرستان خسارت وارد شد ولی سیل مهربانی مردم کشور عزیزمان ایران ، نقش بسیار خوبی در بازسازی و رفع مشکلات داشت .

زینی وند مقدم در ادامه گفت: از طرف اداره کل  آموزش و پرورش لرستان نامه‌ای به دفاتر علمای اعلام و مراجع تقلید ارسال شد که امروز از طرف دفتر حضرت آیت الله فاضل لنکرانی نمایندگانی در لرستان و شهر نورآباد حضور یافته  و کلنگ احداث آموزشگاه ۲۴کلاسه ائمه اطهار به زمین زده خواهد شد .

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در این مراسم در سخنانی درخصوص  اهمیت کار خیر گفت :  نبی مکرم اسلام (ص)  سه کار را جاودانه و دارای آثار ابدی دانسته است :

  1. بنایی که انسان می سازد و دیگران از آن استفاده می کنند
  2.  کسی که فرزند صالح تربیت کند و اعمال این فرزند تاثیر گذار خواهد بود
  3.  گسترش دانش

زینی وند مقدم تصریح کرد : مدرسه سازی یکی از بزرگ ترین کارهای عام المنفعه است که هم مبنای خیر است و هم موجب گسترش علم و دانش است و هم تربیت فرزند صالحی خواهد بود که ثواب فراوان دارد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین استاد میرزا مسئول دفتر حضرت آیت الله لنکرانی گفت :خوشحالم که در جمع مردم استان لرستان هستیم و یکی از نکاتی که حضرت آیت الله همیشه با آن اهتمام دارد رفع مشکلات مردم است و امروز کلنگ ساخت مدرسه به زمین زده می‌شود و این کار جز  آثار باقی است که امیدواریم در دیگر امور خیر هم بتوانیم چنین کارهایی را انجام دهیم.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :