7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ ۲۰:۳۷:۱۹
کد مطلب:  906892
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در آئین اختتامیه سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان دختر  برگزیده سراسر کشور؛
هنر تنها زبانی است که همه آن را می فهمند و درک می کنند

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در آئین افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان دختر برگزیده سراسر کشور، هنر  را تنها زبانی دانست که همه آن را می فهمند و درک می کنند.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش، صبح امروز علیرضا کمرئی درآئین اختتامیه سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان دختر برگزیده سراسر کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران، با گرامیداشت یاد و خاطره  شهدای دولت به ویژه شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت اظهار کرد: هنر تنها زبانی است که همه آن را می فهمند و درک می کنند.

وی افزود: امروز کسانی در این جشنواره حضور دارند که با مهارت آموزی فردای خزانه هنر و فرهنگ ایرانی را غنی می کنند.

کمرئی با اشاره به سخنی از حضرت علی علیه السلام، تصریح کرد: نوجوانی و جوانی موهبتی الهی و فرصتی زود گذر است لذا افراد باید قدر آن را به خوبی بدانند و ذخیره فکری و علمی خوبی را برای دهه های بعد زندگی خود اندوخته کنند.

وی ادامه داد: برخی از روانشناسان، جوانی را به بهار شباهت دادند این شباهت برای این است که قدر فرصت‌ها را دریابیم لذا  اندیشمندان  معتقدند، شباهت جوانی و بهار این است که بهار وجوانی هر دو فصل کاشت است بنابراین انسان آنچه را در این فصل می کارد، در دوره میانسالی وکهولت از آن بهره مند می شود.

معاون آموزش متوسطه خاطرنشان کرد: جوانی و نوجوانی دو روز بیشتر نیست لذا باید قدر دانسته شود چنانکه بهار فصل شادی و نشاط است جوانی نیز فصل شادابی است.

وی افزود: امیدوارم در سال های آتی دانش‌‌آموزان هنرمندمان بتوانند فردای ایران اسلامی را خوب بسازند و با زبان شادی و نشاط آن را آکنده کنند تا شاهد ایرانی باشکوه و باعظمت و بالنده باشیم.

به اشتراک بگذارید :