5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ ۰۶:۵۶:۵۶
کد مطلب:  907025
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
درخشش دانش آموزان دختر مازندرانی در مسابقات کشوری فرهنگی و هنری

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران درخشش دانش‌آموزان دختر مازندرانی در مسابقات کشوری فرهنگی و هنری خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «محمد شعبانی» گفت: مسابقات فرهنگی و هنری در چهار مرحله انجام می گیرد. مرحله نخست آن هرساله با مراجعه دانش‌آموزان در مهرماه به دفتر مدرسه و نام نویسی در یکی از رشته‌های چندگانه آغاز می شود و با مرحله کشوری پایان می پذیرد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اهداف مهم برگزاری این مسابقات تصریح کرد: از مهم‌ترین اهداف این مسابقات کشف و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان، غنی‌سازی اوقات فراغت آنان، افزایش اعتماد به نفس، هویت‌یابی و تلاش برای موفقیت در یک کار گروهی را می‌توان نام برد.  

شعبانی در ادامه خاطرنشان کرد: در این دوره از مسابقات دانش آموزان الهام ادبی فیروزجاه رتبه برگزیده داستان، فاطمه زهرا آستان رتبه سوم در داستان نویسی، شقایق کاظمی و مریم دریایی رتبه برگزیده در وبلاگ نویسی، ملیکا سارانی ملک رتبه برگزیده در رنگ روغن، سیده کوثر رمضانیان رتبه اول در تشعیر، نیلوفر فلاح رتبه اول در نقاشی با مداد رنگی، فاطمه یوسفی، رتبه اول در نقد ادبی، نگاره سادات کاشانچیان نفر برگزیده در نقد ادبی ، سارا معلم رتبه سوم در تکنوازی نی، ایده موفقی رتبه اول مشترک در تکنوازی سنتور، پانته آ فهیم، نفر برگزیده تکنوازی ویلن، الینا قلی زاده رتبه دوم در رشته تکنوازی تنبک، شکوفه رمضان پور رتبه اول در رشته فیلم کوتاه مستند، هستی ناصر برگزیده رشته شعر و مرجان حسینی رتبه اول در رشته نقالی از استان مازندران موفق شدند رتبه های برتر را کسب کنند.

وی یادآور شد: گروه سرود 21 نفره از منطقه بابل، نیز رتبه سوم کشوری را از آن خود کردند.

شایان ذکر است سی وهفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری گروه دختران از 28 مردادماه در اردوگاه شهید باهنر تهران با حضور دانش‌آموزان منتخب استان های سراسر کشور در بیش از هفتاد رشته انفرادی و گروهی برگزار گردید.

به اشتراک بگذارید :