7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ ۱۰:۵۹:۵۱
کد مطلب:  907271
رئیس مرکز پرورش ملی استعداد‌های درخشان مطرح کرد؛
طرح شهاب به شناسایی استعداد درونی کمک می‌کند، تا به توسعه نیروی انسانی کمک شود

مهاجرانی گفت: توسعه کشور فقط با تمرکز روی حوزه‌های علمی میسر نیست و به سایر حوزه‌های دیگر نیاز داریم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش شهر تهران، فاطمه مهاجرانی، رئیس مرکز پرورش ملی استعداد‌های درخشان در مراسم دوره آموزشی مدرسان طرح شهاب با اشاره به اینکه این طرح در پایه چهارم به پوشش ۱۰۰ درصدی می‌رسد، اظهار کرد: هدف مدارس استعداد‌های درخشان ۲ درصد استعداد برتر جامعه است و این موضوع با طرح شهاب متفاوت است.

او ادامه داد: در سند تحول بنیادین برای این دو درصد جداسازی را مورد توجه قرار داده‌است، از طرفی ۲ درصد هم پایین‌تر از حد هوش معمولی هستند.

مهاجرانی با اشاره به اینکه طرح شهاب معتقد است هیچ کس بدون استعداد نیست، گفت: برای ۹۶ درصد دانش آموزان باقی‌مانده بر مبنای طرح شهاب، روی هوش‌های چندگانه کار می‌شود. در این طرح توجه به دانش آموز از دوره حساس ابتدایی را آغاز می‌کنیم؛ این همان موضوعی است که سند تحول تاکید دارد همه انسان‌ها باید به استعداد‌های نهفته توجه کنند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان گفت: امروز عامل انسانی توسعه همه جانبه ایجاد می‌کند و طرح شهاب به شناسایی استعداد درونی کمک می‌کند، تا به توسعه نیروی انسانی کمک شود.

 او با اشاره به اینکه توسعه کشور فقط با تمرکز روی حوزه‌های علمی میسر نیست و به سایر حوزه‌های دیگر نیاز داریم، گفت: در طرح شهاب قرار است استعداد‌ها را بشناسیم و به شکوفایی برسانیم؛ در این میان معلم می‌تواند به تجلی استعداد‌ها کمک کند.

مهاجرانی تصریح کرد: طرح شهاب کمک می‌کند هر فرد بنا بر استعداد ذاتی شناسایی شود و این موضوع باید با هدایت تحصیلی گره بخورد تا در نهایت فردی توانمند تربیت شود.

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان با اشاره به اینکه حرکت درست طرح شهاب می‌تواند منجر به حذف آزمون مدارس ورودی سمپاد در سال‌های آتی شود، گفت: البته باید معلم بتواند کارآمدی لازم را در طرح شهاب داشته باشد.

 

به اشتراک بگذارید :