7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ ۰۸:۲۵:۰۰
کد مطلب:  907364
مؤمنانی که به عهد خود وفا کردند
دولت مردانی در کسوت معلمی

هفتة دولت را تبریک می گوییم.

اولین هفته از آخرین ماه تابستان (هفتة دولت) به نام کسانی نام گرفته که نامدارند و پرآوازه؛ معلمانی که برای همیشة تاریخ در کسوت معلمی باقی ماندند. دولت مردان و معلمانِ شهید، رجایی و باهنر؛
آیة بیست و سوم سوره مبارکه احزاب، وصف مؤمنانی است که به عهد خود وفا کردند. خداوند می فرماید:« در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او به شهادت رسیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.»
بی گمان شهیدان رجایی و باهنر مصداق بارز این توصیف هستند که علی رغم کوتاه بودن مدت خدمت شان، آنچنان صادقانه و خالصانه به مردم و عزتمندی آنان فکر می کردند که جاودانه شدند لذا بایسته و شایسته است به عنوان سرمشقی نمونه، پایدار و ماندگار برای خادمان مردم در همه سطوح و عرصه ها قرار گیرند.
ایران پهناور در تاریخ و دوران پُرافتخار خود به ویژه در چهل سالة انقلاب اسلامی، بزرگ زنان و مردانی که این گونه متخلّق به ایمان و عمل بوده اند، کم نداشته، و منش و روش و خدمتگزاری بی ادعا، رمز ماندگاری آنان در یادِ مردمان این سرزمین بوده و هست.
آنچه اکنون از منظر اهل نظر می گذرد راهی طولانی و پُرفراز و نشیب است که توسط دولت ها برای اعتلای ایران اسلامی و خدمت به مردم شریف و غیرتمند طی شده است. که حتماً راه رفته بسیار بوده و گام های شکوهمندی برداشته شده است و صد البته برای آنچه که لیاقت و شأن ایران و ایرانی باشد، راه زیادی همچنان باقی است.

و اکنون «تدبیر و اُمید» در دولت جمهوری اسلامی ایران، کلید واژه و دستمایة رسیدگی به حال و احوال اهالی این سرزمین شده که به لطف الهی و در سایة باهم بودن، موجبات سرافرازی و پیشرفت کشور را بیش از گذشته فراهم می آورد و گام های بلندتر و استوارتری را برای خدمت رسانی برخواهد داشت.
هفته دولت را به همه دولت مردان خدوم و متعهد تبریک و تهنیت عرض نموده و برای همة تلاشگران صدیق این مرز و بوم اسلامی آرزوی موفقیت، سلامت و بهروزی داریم.

 

به اشتراک بگذارید :