3 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ ۱۲:۵۳:۰۶
کد مطلب:  907416
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان خبر داد:
کسب دو مقام برتر کشوری توسط دانش آموزان استان در جشنواره سفیران سلامت

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان گفت: در مرحله کشوری جشنواره سفیران سلامت دانش آموزان استان در  رشته نقاشی حائز دو مقام برتر شدند.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان افشین خوش گوار با اعلام این خبر گفت: سفیران سلامت یکی از برنامه های محوری این حوزه است که طی فرآیندی مدون دانش آموزان علاقمند و مستعد در 12 سرفصل مشخص، مطالب و موضوعات مرتبط با بهداشت فردی، بهداشت روانی و بهداشت عمومی را آموزش می بینند و به سایر دانش آموزان و خانواده ها تسری می دهند.

 وی خاطر نشان کرد: در این طرح دانش آموزان دوره اول ابتدایی در قالب نقاشی، دانش آموزان دور دوم ابتدایی در بخش انشاءنویسی، دانش آموزان متوسطه اول در قالب داستان نویسی و دانش آموزان متوسطه دوم نیز در بخش عکاسی و با موضوعات تغذیه سالم، آلاینده های زیست محیطی و خود مراقبتی و بهداشت فردی شرکت می کنند.

 خوش گوار افزود: پس از برگزاری جشنواره در سطوح مدرسه و شهرستان در بهمن و اسفند ماه سال 97، مرحله استانی جشنواره در هفته اول اردیبهشت 98 و همزمان با هفته سلامت برگزار و در سومین اختتامیه جشنواره سفیران سلامت از نفرات برتر استانی تجلیل و آثار برتر به مرحله کشوری معرفی شدند.

 معاون تربیت بدنی و سلامت استان در پایان عنوان کرد: در بین آثار راه یافته به مرحله کشوری، دو دانش آموز کردستانی در بخش نقاشی به نام های مهدیس نورعلی زاده از دبستان یگانه و محمدپارسا بهرامی از دبستان پروفسور ستاره، هر دو از شهرستان بیجار، به ترتیب رتبه های اول و سوم کشور را کسب کردند.

وی ضمن تبریک این موفقیت به دانش آموزان برگزیده، خانواده های محترم آنان ، دانش آموزان و فرهنگیان استان ، از اهتمام و زحمات مسئولین و دست اندرکاران امر تشکر کرد .

به اشتراک بگذارید :