7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ ۱۴:۰۶:۳۱
کد مطلب:  907533
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در جلسه کارشناسان پژوهشسراهای دانش آموزی کشور :
یک مدیر پژوهشگر می تواند مجموعه ای پژوهش محور ایجاد کند / میزبانی مناسب مسابقات علوم آزمایشگاهی و کدنویسی باید اولویت اصلی تک تک اعضای کمیته برگزاری باشد

جلسه کارشناسان پژوهشسراهای دانش آموزی کشور در راستای هماهنگی برنامه های مسابقات علوم آزمایشگاهی و کدنویسی در قزوین برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قزوین ، خیرالله رحمانی در جمع کارشناسان پژوهشسراهای دانش آموزی کشور اظهارداشتمتاسفانه اصرار داریم بر روال گذشته دانش آموزان بر محفوظات خشک و بی روح بپردازند در داخل مدارس باید یک فضای لذت بخش و بانشاط ایجاد کنیم تا یادگیری را نهادینه کنیم که موجب پرسشگری و پژوهش در بین دانش آموزان شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین ضمن اشاره به اهمیت موضوع پژوهش یادآور شداگر بتوانیم پیام پرسشگری را به معلمان و دانش آموزان برسانیم حتما توانسته ایم در امر آموزش موفق باشیم. مدیر پژوهشگر مدیری است که می تواند مجموعه پژوهشگر را ایجاد کرده و همچنین معلم پژوهشگر می تواند روحیه جستجوگری را در بین دانش آموزان ایجاد نماید.

وی گفتامروز ما بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، ماموریت داریم در افق ۱۴۰۴ دانش آموزی در تراز انقلاب و همگام با حیات طیبه پرورش دهیم بر همین اساس باید دانش آموزان را در ابعاد مختلف رشد دهیم در حالیکه فقط به یکی از ابعاد تربیت توجه داشته ایم.

این مسوول اضافه کردیکی از افتخارات نظام همین سند تحول بنیادین است و متاسفانه ما هنوز نتوانسته ایم آن را به خوبی تبیین کنیم و این در حالی است که ما باید فضایی را ایجاد کنیم که این سند در سطوح مختلف آموزش و پرورش اجرایی شود.

رحمانی عنوان کردما ماموریت داریم رشد متوازنی در بین دانش اموزان ایجاد کنیم. دانش آموزان دختر در ساختار قامتیشان مشکل دارند و ما در حال ایجاد فضایی برای آموزش دروس هستیم در حالیکه اگر به علم و فناوری اعتقاد داریم باید به دین و آموزش سیاست و ورزش نیز اهمیت دهیم.

به اشتراک بگذارید :