7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ ۱۶:۲۸:۱۱
کد مطلب:  907624
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش:
طرح بوم، طرحی برای ساختن آینده است

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: دنیای آینده چیز دیگری را در تعلیم و تربیت طلب می کند که از طریق اجرای طرح بوم قابل دستیابی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان  پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، دکتر مهدی نوید ادهم در نشست سه روزه دوره آموزشی تامین مدرس کشوری برنامه ویژه مدرسه(بوم) در مرکز آموزشی پیامبر اعظم(ص)اظهار داشت: طرح بوم مبتنی بر اسناد بالادستی و اسناد تحولی است و با اجرای دقیق اسناد بالادستی، تحولی بنیادین در تعلیم و تربیت رخ می دهد.

 وی با تاکید بر اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اصلی‌ترین الزام برای اجرای طرح بوم است افزود: تمرین برنامه ریزی درسی در سطح مدرسه و کاهش تمرکز از دیگر دلایل اجرای این طرح می باشد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش یادآور شد: آشنایی با اصول و مبانی سند تحول و وفاداری و پایبندی به آن،   توانمندسازی  نیروی انسانی دخیل در مجموعه،   التزام به فرهنگ ایرانی اسلامی از دیگر استلزامات اجرای مطلوب طرح بوم است.

  وی با اشاره به کارهایی که در حوزه ستادی پیرامون اجرای طرح بوم می تواند صورت گیرد گفت: بازنگری جدول برنامه درسی، رصد و اجرای پروژه های پژوهشی و به میدان آمدن همه بخش ها اصلی ترین این کارهاست اما نباید فراموش کنیم که ما مدارس را بمباران برنامه ای کرده ایم و  باید این مورد را از مدارس کم کنیم.

 دکتر نوید ادهم بازنگری در محتوای برنامه درسی مهم دانست و افزود: فراهم آوردن زمینه تربیت پذیری مبتنی بر اقتضائات فرهنگ ایرانی و اسلامی، تربیت تمام ساحتی،   تاکید و رویکرد فطرت گرایی توحیدی و همچنین رویکرد مهارت آموزی و البته هویت مولفه های مهمی هستند که در سند تحول به آنها تاکید شده ما در برنامه ریزی ها و سیاست‌ها رعایت کرده و به آن وفادار باشیم.

 وی هویت محلی، هویت اسلامی، هویت ایرانی و جهانی شدن در عصر حاضر را چهار مولفه ای دانست که هویت ایرانی متاثر از آن است.

به اشتراک بگذارید :