14 ربیع‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ ۱۰:۱۵:۰۰
کد مطلب:  907633
مانور آمادگی بازگشایی مدارس در سراسر آذربایجان غربی برای دومین سال متوالی اجرا شد

مانور آمادگی مدارس برای شروع سالتحصیلی جدید در آذربایجان غربی با حضور مسوولان استانی، دانش آموزان و اولیا آنان در سراسر استان برای دومین سال متوالی برگزار شد.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش،« گامی به سوی مهر و مهربانی » شعاری است که این مانور با آن آغاز شد تا در یک مهرماه امسال هیچ مدرسه و کلاسی بدون معلم نباشد و سال تحصیلی جدید بدون دغدغه و با شور و نشاط مضاعف آغاز شود.

شناسایی نقاط ضعف مدارس و رفع آن، آشنایی دانش‌آموزان با معلمان و فضای مدرسه و کلاس نیز در برگزاری این مانور از جمله مواردیست که مورد نظر مسئولان این نهاد می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌غربی در این مانورکه در مدرسه ام‌البنین ارومیه برگزار شد، گفت: هدف مانور آمادگی یک مهر، آشنایی دانش‌آموزان با محیط مدارس و آماده ‌سازی مدرسه برای شروع خوب روز آغازین سالتحصیلی جدید است.

«ابراهیم محمدی» اظهار داشت: رفع دغدغه‌های اولیا و دانش‌آموزان برای آغاز سالتحصیلی در دستور کار قرار دارد و شناسایی و احصاء مشکلات و نقاط ضعف از اهداف برگزاری این مانور آماده سازی است.

وی افزود: سال تحصیلی جدید در پنج هزار مدرسه استان با حضور بیش از۶۰۰هزار دانش‌آموز و 36 هزار نیروی انسانی آموزش و پرورش در سراسر استان آغاز خواهد ‌شد.

محمدی اظهارداشت: برای نظارت برروند اجرای مطلوب مانورآماده سازی بازگشایی مدارس345 اکیپ نظارتی در استان تشکیل و در تمامی مدارس حضور یافتند.

در این مانور دانش‌آموزان بعد از نواخته شدن زنگ مدرسه به صورت نمادین درکلاس های درس حضور یافته و با محیط مدرسه آشنا شده و با معلمان دیدار کردند.

مدیرکل و معاونان اداره کل آموزش و پرورش استان به همراه سایر مسوولان در این مانور با حضور درکلاس های درس پیشاپیش فرا رسیدن سالتحصیلی را به دانش آموزان تبریک گفتند.

این مانور برای نخستین بار در سال گذشته به عنوان طرح ابتکاری آذربایجان غربی در مدارس استان و یک ماه قبل از بازگشایی این مکان های آموزشی اجرا شد.

به اشتراک بگذارید :