8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ ۱۹:۲۶:۲۳
کد مطلب:  907654
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران در جمع کارکنان آموزش و پرورش استان:
در موضوع «عفاف و حجاب»، فرهنگ‌سازی و برخورد احترام‌آمیز در اولویت باشد

دکتر سمیه قاسمی طوسی همزمان با نخستین روز «هفته دولت» در جمع کارکنان آموزش و پرورش مازندران حاضر شد و ضمن بیان سخنانی درخصوص « عفاف و حجاب »، اصل و مبنا در این موضوع را بر «فرهنگ‌سازی» و همچنین برخورد توأم با احترام به‌ویژه در مواجهه با دختران نوجوانان و جوانان توصیف کرد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش و پرورش مازندران مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران در آغاز نقش آموزش و پرورش را در تولید انسان توسعه‌یافته به‌عنوان محور «توسعه پایدار» ستود و گفت: ارزش و اهمیت کار معلمان و نهاد آموزش و پرورش این است که منابع انسانی کشور را تأمین می‌کند و از این منظر همه ما مدیران، به آموزش و پرورش بدهکار هستیم چون هرچه که داریم از رنج معلمان گذشته خود داریم.

وی همچنین در پیوند با عفاف و حجاب به حساسیت سن دانش‌آموزان به‌ویژه دختران اشاره کرد و گفت: از معلمان فرهیخته انتظار می‌رود در مواردی که کوتاهی نوجوانان و جوانان دانش‌آموز را مشاهده می‌کنند در نهایت احترام، تذکرات لازم را بدهند و به‌گونه‌ای  رفتار نکنند که به شخصیت و فردیت جوان بر بخورد و وی را نسبت به دین و اعتقادات دینی، بدبین  ‌کند.

قاسمی طوسی در ادامه افزود: نکته دیگری که نباید مورد غفلت واقع شود این است که  مردان نیز در خصوص عفاف و حجاب ، سهم دارند و باید گام‌های مهمی بردارند و نگاهی صرفاً زنانه به این مقوله نداشته باشند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری در ادامه به هفته دولت اشاره کرد و از تلاش صادقانه تمام مدیران دستگاه‌های دولتی ازجمله آموزش و پرورش و عسکری نیکزاد مدیرکل این نهاد حاکمیتی قدردانی کرد.

 

به اشتراک بگذارید :