5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ۰۷:۲۴:۱۰
کد مطلب:  907715
رکن پیشگیری از بلایای طبیعی آموزش است

مدیر کل آموزش و پرورش اردبیل گفت: رکن پیشگیری از بلایای طبیعی آموزش است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، احمد ناصری در اولین جلسه کارگروه مدیریت بحران استان ضمن تبریک هفته دولت وگرامیداشت یاد وخاطره شهیدان رجایی وباهنر اظهار داشت: با توجه به اینکه یک پنجم جمعیت استان را دانش آموزی تشکیل می دهند آموزش این قشر در مقابله با بلایای طبیعی باید در اولویت برنامه های کارگروه مدیریت بحران استان قرار گیرد.

ناصری با بیان اینکه ۳۵درصد مدارس کشور نیازمند تعمیر و بازسازی هستند، تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه اعتبارات لازم از محل صندوق توسعه ملی برای بازسازی مدارس کشور اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: در راستای توسعه فضای آموزشی و بازسازی مدارس استان ، ۲۲مدرسه در مهرماه سالجاری تحویل داده خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با تاکید بر لزوم آموزش تمامی دانش آموزان استان ، گفت : با توجه به آسیب پذیر بودن مناطق روستایی آموزش دانش آموزان در این مناطق باید در اولویت قرار گیرد .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان نیزبا اشاره به آموزش گروه های عملیاتی و دانش آموزان در مدارس ، اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید در مناطق با جمعیت بالای ۵هزار نفر دانش آموزان در ۲۰مدرسه و در مناطق با جمعیت کمتر از ۵هزار نفر ۱۰آموزشگاه تحت آموزش پیگیری از بلایای طبیعی قرار خواهند گرفت.

سید غلامحسن خلیلی موسوی از برگزاری مانور سراسری زلزله در۹آذر سالجاری در مدارس استان خبر داد و گفت : قبل از برگزاری مانور آموزش های لازم به دانش آموزان داده می شود.

حسین برزگر، معاون پشتیبانی اداره کل آموزش وپرورش استان نیز از آمادگی وهمکاری این معاونت مبنی بربرگزاری هرچه شایسته تر مانور زلزله وایمنی در مدارس سراسر این استان خبرداد.

پرویز اصغری ،مدیر سازمان دانش آموزی استان هم با اشاره به اجرای موفقیت آمیزمانور سراسری زلزله وایمنی درسالهای گذشته در مدارس سراسر استان اظهارکرد: با عنایت به اینکه برگزاری مانور سراسری زلزله وایمنی در مدارس به سازمان دانش آموزی استان واگذارگردیده است ،از تمامی دستگاههای مشارکت کننده در اجرای مانورانتظار میرود همچون سنوات گذشته با سازمان دانش آموزی وادارات آموزش وپرورش مناطق ونواحی ۱۹گانه استان ارتباط تنگاتنگ داشته باشند تا امسال نیز شاهد برگزاری هرچه بهتر ومطلوبتر آموزش مقابله با زلزله وحوادث وبلایای طبیعی ونیز مانورزلزله وایمنی درسطح مدارس استان بوده باشیم.

به اشتراک بگذارید :