7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ۰۷:۳۳:۱۴
کد مطلب:  907719
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان :
تصاحب 19 رتبه کشوری مسابقات فرهنگی هنری توسط دانش آموزان دختر هرمزگانی

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان ازکسب 19 رتبه توسط دختران هرمزگانی در سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان دختر سراسر کشور که در مرداد ماه 98 به میزبانی استان تهران برگزار شد، خبر داد.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان ازکسب 19 رتبهتوسط دختران هرمزگانی در سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان دختر سراسر کشور که در مرداد ماه 98 به میزبانی استان تهران برگزار شد، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان ، احمد مهرانی گفت : سی وهفتمین دوره مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان دختر سراسر کشور از تاریخ ۲۲مرداد ماه لغایت 2 شهریورماه 98 در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد.

وی افزود: دانش آموزان دختر استان هرمزگان با کسب 19 رتبه در این جشنواره کشوری توانستند به عنوان نماینده استان در این مسابقات خوش بدرخشند.

مهرانی اضافه کرد: علاوه بر رتبه های کسب شده توسط پسران هرمزگان دراین جشنواره، دانش آموزان دختر استان نیز صاحب یک رتبه برتر، نه رتبه برگزیده، پنج رتبه دوم و چهار رتبه سوم کشور شدند.

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل استان هرمزگان خاطر نشان کرد: رتبه اول رشته گلیم بافی کشور به زهرا امانی از حاجی آباد رسید و رتبه دوم گروه سرود کشوری را دختران میناب از آن خود کردند.

این مسئول در ادامه گفت: تئاتر صحنه ای ناحیه دو بندرعباس رتبه دوم این مسابقات را کسب کرد و حوا حسن زاده از ناحیه دو بندرعباس در رشته طراحی آرم موفق به کسب جایگاه دوم کشوری شد.همچنین فیلم کوتاه مستند- داستانی مریم جمالی از ناحیه دو بندرعباس و داستان نگار ایمان از کیش از دیگر عناوین دومی کسب شده توسط دختران هرمزگانی در این مسابقات بودند.

مهرانی خاطر اظهار داشت: هرمزگان در رشته نقاشی رنگ روغن ریحانه حسن زاده از ناحیه ۲بندرعباس،فیلم کوتاه مستند فاطمه جام گوهری از کیش، بازیگری تئاتر صحنه ای  هستی آهنگری از ناحیه دو بندرعباس و در کارگردانی تئاتر صحنه ای با آتنا حسینی از ناحیه دو بندرعباس توانست چهار رتبه سوم سی و هفتمین مسابقات فرهنگی هنری کشور را تصاحب کند.

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل استان هرمزگان افزود: تئاتر عروسکی بندرلنگه، تک نوازی تنبور مبینا موسوی از ناحیه یک بندرعباس، تک نوازی پیانو ملیکا بیگ زاده از کیش، زهرا قاسمی در رشته تصویر سازی از کیش، کیمیا برومند در رشته فیلم کوتاه داستانی از کیش، همچنین نرگس یوسفی در رشته فیلم کوتاه داستانی از بندرلنگه، فیلم کوتاه پویانمایی ساجده احمدی از میناب، فیلم کوتاه مستند اسما درویش نسب از کیش و نیز شعر سیده نگین ماجدی از شهرستان میناب، توانستند جایگاه برگزیده کشوری را بدست آورند.

مهرانی بیان داشت:هرچندهدف غایی ما در مدیریت واجرای فعالیتهای حوزه پرورشی کسب مقام و رتبه نیست منتها رقابت درنسل نوجوان وجوان یکی ازمولفه های مهم افزایش انگیزه و بعضا تولید نشاط و سرزندگیست و نیز یکی ازعوامی رشد استعدادهای دانش آموزان است.

این مسئول ضمن قدردانی از همه ی مربیان، دانش آموزان و همکاران مدرسه، منطقه و استان افزود: مسابقات فرهنگی هنری نشان دهنده توانمندی دانش آموزان استان در سطح کشور است و با هدف کشف و شکوفایی استعداد های دانش آموزان در زمینه های فرهنگی هنری برگزار می شود.

به اشتراک بگذارید :