6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ۰۹:۲۴:۳۷
کد مطلب:  907864
در دیدار سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش با رئیس سازمان برنامه ‌و بودجه کشور توافق شد؛
پرداخت حقوق، حق‌التدریس و حق‌الزحمه نیروهای خرید خدمات به‌صورت ماهانه و تخصیص 2 هزار میلیارد تومان اعتبار رتبه‌بندی فرهنگیان از ابتدای مهر

در دیدار سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش با رئیس سازمان برنامه ‌و بودجه کشور، دو طرف بر پرداخت مجموعه حقوق، حق‌التدریس و حق‌الزحمه نیروهای خرید خدمات به‌صورت ماهانه و تخصیص 2 هزار میلیارد تومان اعتبار رتبه‌بندی فرهنگیان از اول مهرماه توافق کردند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری و به نقل از معاونت روابط عمومی و اطلاع‌ رسانی وزارت، صبح امروز در نشست مشترک سید جواد حسینی و محمد باقر نوبخت که در سازمان برنامه ‌و بودجه برگزار شد بر همکاری و مساعدت سازمان برنامه ‌و بودجه در خصوص اعتبارات آموزش‌ و پرورش توافق شده و رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه کشور تأکید کرد، علی‌رغم همه مشکلات بودجه‌ای کشور که به دلیل کارشکنی‌های دشمن و اعمال تحریم‌های ظالمانه بر کشور به وجود آمده ،یکی از دستگاه‌ هایی که بودجه آن کاهش نیافته است، وزارت آموزش ‌و پرورش است.

بر همین اساس طرفین توافق کردند، بند «ک» از تبصره 12 قانون بودجه اجرایی شده و بر اساس آن مجموعه حقوق، حق‌التدریس و حق‌الزحمه نیروهای خرید خدمات به‌صورت ماهانه از اول مهر پرداخت شود.

همچنین صدور مجوز استخدام ۱۲هزار نفر نیرو در قالب ماده ۲۸برای کل کشور صورت گیرد ، تخصیص دو هزار میلیارد تومان از اول مهرماه برای اجرای رتبه ‌بندی معلمان و اختصاص دو هزار و۵۰۰میلیارد تومان اعتبار به نوسازی و بهسازی مدارس و تخصیص100 درصد اعتبارات نوسازی مورد تاکید و تائید قرار گرفت.

همچنین رئیس سازمان برنامه ‌و بودجه در خصوص پرداخت حق‌التدریس شاغلین ۹۷، اضافه‌کار کارکنان اداری، مدارس خارج از کشور، مناطق کمتر برخوردار و طرح جامع پوشش تحصیلی مناطق محروم قول مساعد داد..

شایان‌ذکر است از اعتبار دو هزار و۵۰۰میلیارد تومانی  نوسازی و بهسازی مدارس تاکنون ۱۲۰۰میلیارد تومان آن توسط سازمان برنامه ‌و بودجه پرداخت ‌شده است .

به اشتراک بگذارید :