7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ۰۹:۱۹:۱۵
کد مطلب:  907869
درخشش کم نظیر دانش آموزان گیلانی در جشنواره نوجوان خوارزمی

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گیلان گفت: تیم گیلان در پنجمین دوره مرحله کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی توانست 4 مقام قهرمانی، یک عنوان نایب قهرمانی و یک رتبه سوم را از آنِ خود کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، جابر اخلاقی با اشاره به شرکت 60 درصد دانش آموزان مقطع اول متوسطه کشور در این جشنواره اظهار داشت: در مرحله کشوری این رقابت ها 352 نفر از سراسر کشور شرکت کردند که تیم گیلان با 11 نفر در این رقابت ها حضور داشت که همگی توانستند در محورهای 6 گانه صاحب عنوان شوند. وی افزود: در محور پژوهش: آرش خوش رنگ گل آور و امیر همتی، در محور ادبیات فارسی: نرگس علیزاده، در دست سازه: یاسان حاجی قلی زاده و سید علیرضا سلیمانی و در محور زبان انگلیسی: ستاره حسینی نیا و ترانه هادیانی مقام اول را از آنِ خود کردند. معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گیلان خاطرنشان کرد: در محور فعالیت های آزمایشگاهی: نیلوفر توانایی و فاطمه رجب زاده رتبه دوم و در بازارچه کسب و کار نیز آیلین اثنی عشری و وانیا نصرتی عنوان های سوم کشوری را به دست آوردند.  

اخلاقی در پایان گفت: مهارت آموزی مهم ترین اولویت جشنواره نوجوان خوارزمی است که می تواند ارتباط موثری بین مباحث نظری و کاربردی در دوران تحصیل دانش آموزان ایجاد کند.

گفتنی است 450  نفر از ۹۱ هزار و ۸۵۹ دانش آموز متوسطه اول  شرکت کننده در پنجمین جشنواره نوجوان خوارزمی  به مرحله استانی  راه یافتند که 11 نفر برای حضور در مرحله کشوری برگزیده شدند.

به اشتراک بگذارید :