7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ۰۹:۲۵:۱۱
کد مطلب:  907870
فولادوند در جلسه ستاد پروژه مهر در آموزش و پرورش منطقه 6:
گام اول برای مدرسه محوری، توانمندی مدیران است

فولادوند در جلسه پروژه مهر منطقه 6 بیان داشت: گام اول برای مدرسه محوری، توانمندی مدیران است و باید استعداد را در وجود آنها بالا ببریم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش شهر تهران، جلسه پروژه مهر 98منطقه 6 با حضور فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، نظریان مدیر منطقه، درّی دبیر ستاد پروژه مهر اداره کل شهر تهران، اعضای ستاد پروژه مهر اداره کل ، مسئولان کارگروه های پنج گانه پروژه مهر منطقه6  ، اعضای کمیته برنامه ریزی و هماهنگی منطقه و نماینده مدیران دوره های تحصیلی در سالن کنفرانس منطقه برگزار شد.

در ابتدا نظریان مدیر منطقه6، ضمن خوشامدگویی و تبریک اعیاد بیان داشت: بحث پروژه مهر یک رویداد بزرگ فرهنگی در آموزش و پرورش است و باید یک مهر ماندگار داشته باشیم و با توجه به تقارن مهر با ماه محرم باید یک شور حسینی را در مدارس و در بین دانش آموزان ایجاد کنیم.

سپس مدیر منطقه گزارشی از رتبه های تک رقمی در کنکور، المپیادها ، پرسش مهر و جشنواره ها با حداقل دانش آموز، در همه حوزه های آموزشی، تربیت بدنی و فرهنگی و هنری در منطقه را بیان و اضافه داشت: ما از لحاظ فیزیکی مشکلی نداریم و اگر به ما اعلام کنند که همین فردا مدارس شروع به کار نمایند، قطعا آمادگی لازم در مدارس و منطقه وجود دارد.

نظریان ضمن تشکر از مدیران هنرستانهای منطقه، اعلام نمود: هنرستانهای منطقه در این دو سال بسیار خوب درخشیدند و ما با استقبال خوبی برای هنرستانها روبرو هستیم.

کوشکی دبیر پروژه مهر منطقه6 نیز در ادامه جلسه، به بیان خلاصه ای از فعالیت های انجام شده و اقدامات و پیگیری های صورت گرفته از فرآیند اجرایی توسط کارگروه های پروژه مهر در منطقه پرداخت .

در ادامه فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران ضمن تبریک آغاز هفته دولت و تقدیر از اقدامات انجام گرفته، هدف از پروژه مهر را فرآیندهای موثر در آماده سازی مدارس و ادارات برای استقبال از سال تحصیلی آینده ، شناسایی مشکلات، تنگناها و همکاری و همدلی جهت اتخاذ تصمیمات موثربرای مرتفع کردن آنها دانست .

مدیرکل آموزش و پرورش شهرتهران در بحث نیروی انسانی بیان داشت: ساماندهی نیروی انسانی یکی از مهمترین  چالش ها  در آموزش وپرورش شهر تهران است و اگر ما در ساماندهی نیروی انسانی عادلانه وصحیح عمل نمائیم ، قطعا منجر به بهبود آموزشی در مدارس خواهد شد . میانگین سن نیروی انسانی در منطقه 6 بالاست و باید تلاش کنیم از نیروهای جوانی که وارد مجموعه آموزش و پرورش می شوند نیز استفاده شود و این مشکل منطقه 6 را بهبود بخشیم.

وی در حوزه تعمیر و تجهیز نیز افزود: در این حوزه نیز باید بتوانیم با سازمان هایی که می توانند آموزش و پرورش را کمک و همراهی کنند جلساتی داشته باشیم مثل شهرداری. شهرداری و آموزش و پرورش دو نهاد فرهنگی هستند و باید در کنار یکدیگر قرار گیرند.

فولادوند با تصریح در انتصاب مدیران کارآمد ادامه داد: در انتخاب و انتصاب مدیران دقت شود و این اولین گام در تضمین کیفیت و بهبود وضعیت آموزش و پرورش است. هر چه در انتصاب مدیران دقت بیشتری شود، مدیران پاک دامن، پاک دست، مردمی و کاردان منصوب می شوند و مشکلات اداره آموزش و پرورش مناطق کمتر خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ضمن تشکر از مدیران بیان داشت: گام اول برای مدرسه محوری، توانمندی مدیران است و باید استعداد را در وجود آنها بالا ببریم.

در ادامه مسئول کارگروه های پنج گانه پروژه مهر در منطقه ، گزارشی از  فعالیت ها و اقدامات انجام گرفته خود را ارائه نمودند.

در این جلسه نماینده مدیران دوره های تحصیلی درباره مشکلات و مسائل مربوط به ثبت نام ، ساماندهی نیروی انسانی ، سامانه سناد و ... مطالبی را بیان داشتند.

به اشتراک بگذارید :