29 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ۰۹:۵۴:۳۲
کد مطلب:  907916
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:
جشنواره نوجوان خوارزمی جزو رخدادهای علمی بی نظیر در سطح کشور است

نظام آموزشی ما به دنبال آن است که بین یادگیری های نظری دانش آموزان و مهارت های عملی آنها پیوند ایجاد کند .

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش متوسطه، در آیین تجلیل از پنجمین جشنواره نوجوان خوارزمی با رویکرد کارآفرینی که به میزبانی آموزش و پرورش استان اصفهان و در محل دانشگاه آزاد اصفهان ( خوراسگان ) برگزار گردید، علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این جشنواره، اظهار داشت: نتیجه این تلاش ها و آثار آن کارنامه ای درخشان برای آموزش و پرورش استان اصفهان خواهد بود. 

کمرئی با اشاره به مشارکت حدود 4/5 میلیون نفر - رشته در این رخداد بزرگ علمی اظهار داشت: حضور بیش از دو میلیون و یکصدهزار دانش آموز در این جشنواره آن را در ردیف بی نظیرترین همایش های علمی کشور قرار داده است.  

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در ادامه دانش آموزان حاضر در این جشنواره را سرآمدان حوزه های ششگانه این رخداد علمی عنوان نمود و اظهار داشت : نظام آموزشی ما به دنبال آن است که بین یادگیری های نظری دانش آموزان و مهارت های عملی آنها پیوند ایجاد کند .

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان نیز در این همایش اعلام کرد: جشنواره نوجوان خوارزمی حلقه ی مهمی از سلسله خلاقیت های علمی و پژوهشی کشور است و راهی را دنبال می کند که منجر به شناسایی و بروز استعدادهای دانش آموزی بر اساس علایق تحصیلی و شغلی آنها خواهد شد . 

محمد اعتدادی در ادامه افزود : اگر از نظر اسناد بالادستی به اهمیت این جشنواره بنگریم جایگاه شایسته آن بهتر معلوم و مشخص می شود . از سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) تا سند چشم انداز کشور در افق 1404 ، نقشه جامع علمی کشور ، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برنامه درس ملی همه و همه گواهی می دهند بر رسالتی که این جشنواره بر عهده دارد .

وی در پایان اظهار داشت : این مسابقات و جشنواره ها هرگز پایان راه نیست بلکه سکوی پرواز شما برای دستیابی به کشهکشان های نوآوری و ابتکار است ؛ هم برای آنهایی که صاحب رتبه شده اند و هم برای سایر دانش آموزان.


 

به اشتراک بگذارید :