2 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ۱۱:۰۲:۴۹
کد مطلب:  908006
برای سال تحصیلی 98-97
انجمن های برتر اولیا و مربیان مدارس استان سمنان معرفی شدند

ارزیابی مستمر و رصد فعالیت های انجمن های مدارس، بستر مناسبی را برای اجرای اهداف و برنامه های آموزشی و پرورشی در مدارس فراهم می کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ محمد اسقایی از پایان یافتن فرآیند ارزیابی انجمن های اولیا و مربیان مدارس استان برای سال تحصیلی 98-97 خبر داد.
رییس اداره انجمن اولیاء و مربیان افزود: در سال تحصیلی جاری از مجموع 950  انجمن اولیا و مربیان مدارس استان سمنان در سطح یازده شهرستان و منطقة آموزش و پرورش، 63 انجمن در جمع برترین ها قرار گرفتند. 12 انجمن رتبه های برتر کشوری، 12  انجمن رتبه های برتر استانی و 39 انجمن رتبه های برتر منطقه ای را کسب کرده اند.
وی با اشاره به روند انجام این ارزیابی، گفت: انجمن های اولیا و مربیان برتر به انجمن هایی اطلاق می شود که بیش از 90 درصد امتیازات مربوط به شاخص های ارزیابی را کسب کرده و مجموع امتیاز آنان بین 270 تا 300 و در مناطق کم برخوردار بین 240 تا 300 می باشد.
اسقایی همچنین تبیین کرد که ملاک ارزیابی انتخاب انجمن های برتر ساماندهی و توسعه همکاری های اولیا، آموزش خانواده و خدمات راهنمایی و مشاوره ای به دانش آموزان و خانواده، طرح های ابتکاری مدرسه برای استفاده مستمر از مشارکت والدین و دانش آموزان، اجرای مسابقات علمی، فعالیت های اردویی، بازدیدهای علمی فرهنگی، تهیه و انتشار جزوه های آموزشی، غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، نظارت بر حمل و نقل دانش آموزی، بزرگداشت هفته پیوند، ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی و ... بوده است.

 

برترین های انجمن اولیا و مربیان را اینــجا ببینید.

 

به اشتراک بگذارید :