8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ۱۱:۲۸:۲۲
کد مطلب:  908037
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان در گردهمایی مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان:
مسئولیت پذیری، اعتماد سازی، روابط انسانی و اخلاق‌مداری مبنای کار در حوزه پشتیبانی آموزش و پرورش استان است

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان در گردهمایی مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان در شهرستان رابر، گفت: مسئولیت پذیری، اعتمادسازی، روابط انسانی و اخلاق‌مداری مبنای کار در حوزه پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان سید قوام رضا میرحسینی صبح یکشنبه ۳ شهریور ماه ۹۸ در گردهمایی مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان در شهرستان رابر با بیان اینکه مسئولیت پذیری، اعتماد سازی، روابط انسانی و اخلاق‌مداری مبنای کار معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان است، افزود: همه ی ما برای رسیدن به وضعیت مطلوب در آموزش و پرورش باید با همدلی و همراهی تلاش کنیم.
وی مسئولیت پذیری و اعتماد دو طرفه را لازمه مدیریت دانست و گفت: بزرگترین سرمایه ما در آموزش و پرورش سرمایه نیروی انسانی است که باید از این سرمایه عظیم و حیاتی به نحو احسن استفاده شود.
میرحسینی مدیریت منابع و داشتن برنامه های منظم را در راستای رسیدن به اهداف نظام تعلیم و تربیت لازم و ضروری دانست و خاطرنشان کرد: انتخاب هوشمندانه و عقلانی در دستگاه تعلیم و تربیت می‌تواند راه را برای رسیدن به اهدافمان هموارتر کند.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه باید در مسیری که انتخاب کرده ایم پایدار باشیم، بیان داشت: تعامل با دستگاه‌های اجرایی شهرستان ها و مناطق استان یکی از رمزهای موفقیتی است که باید مدیران آموزش و پرورش در شهرستان‌ها و مناطق سرلوحه کار خود قرار دهند.
وی استفاده از تمامی ظرفیت‌های برون دستگاهی را برای رسیدن به اهداف دستگاه عظیم تعلیم و تربیت بسیار مهم برشمرد و افزود: تمامی برنامه‌های ما در آموزش و پرورش نتیجه آن باید در مدارس دیده شود و خروجی آن از مدارس بیرون آید.
سید قوام رضا میرحسینی با بیان اینکه هیچ برنامه‌ای موفق نخواهد بود، مگر اینکه در مدارس اجرا و نتیجه آن در مدارس مشخص شود، اظهار داشت: باید مدیران مدارس را دریافت و آموزش مدیران مدارس در حوزه های مالی و اداری مورد توجه همه مسئولان آموزش و پرورش در شهرستان ها و مناطق قرار گیرد.
وی با بیان اینکه اگر در سخت‌ترین کارها مدیر مدرسه پایکار باشد، کمترین هزینه را برای آموزش و پرورش خواهد داشت، گفت: مدیران آموزش و پرورش نظارت مبتنی بر روابط انسانی را بر مدیران مدارس داشته باشند.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان سلامت کاری در حوزه مالی و اداری را در حوزه مدارس و ستاد در شهرستان ها و مناطق استان لازم و ضروری دانست و افزود: مدیران آموزش و پرورش شناسایی نقاط آسیب پذیر از مدرسه تا اداره را در دستور کار خود قرار دهند.
میرحسینی پیشگیری را مهمترین کار در حوزه معاونت پشتیبانی عنوان کرد و افزود: تمامی مصوبات جلسات باید منطبق بر قوانین باشد و اجرای قانون در مسائل مالی و اداری ضروری است.
قوام رضا میرحسینی استفاده از ظرفیت بزرگ شوراهای آموزش و پرورش در شهرستان‌ها و مناطق را برای رسیدن به اهداف عالیه نظام تعلیم و تربیت لازم و ضروری دانست و بر این امر تأکید کرد.
برپایه این گزارش گردهمایی مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان با حضور احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان، سید محمد واعظی نژاد مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ، اعضای شورای معاونان، روسای ادارات داخلی و جمعی از کارشناسان حوزه ستادی در محل مدارس زندگی ‌بخش هنزاء شهرستان رابر در حال برگزاری می باشد.

به اشتراک بگذارید :