5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ۰۸:۱۰:۰۰
کد مطلب:  908061
مشاور وزیر و رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی و اجرایی سند تحول خبر داد؛
ابلاغ فعالیت‌های مبتنی بر برنامه اجرایی سند تحول به مدارس در نیمه اول شهریور

مشاور وزیر در اجرای سند تحول و رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی و اجرایی سند تحول گفت: در سال تحصیلی جدید فعالیت‌های مورد انتظار از مدارس را بر اساس  برنامه ابلاغی وزارت آموزش‌ و پرورش در سال 1398 که مستند به  برنامه اجرائی سند تحول در طول برنامه ششم توسعه  است، تنظیم و به مدارس ابلاغ می‌شود.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌ رسانی آموزش‌وپرورش، رضا مددی اظهارکرد: برنامه سال 98 که طی بخشنامه 9373 در تاریخ 27 فروردین ابلاغ‌ شده است، در سه سطح ستاد، استان و منطقه ذیل برنامه زیر نظام‌های شش‌گانه سند تحول تدوین ‌شده است، مبنای و ملاک تمام ارزیابی‌های کمی و کیفی آموزش‌ و پرورش در سال جاری است.

مددی با اشاره به نقش و موقعیت تأثیرگذار مدرسه در نظام تعلیم ‌و تربیت گفت: مدرسه در سند تحول کانون اصلی تعلیم ‌و تربیت  ، جلوه‌ای از تحقق حیات طیبه، محل کسب تجربه‌های تربیتی، کانون تربیت محله، نقطه اتکا دولت و ملت، عامل پیشرفت و توسعه کشور، کانون عرضه خدمات و فرصت‌های تعلیم و تربیتی است. مدرسه محوری، رویکرد اصلی سند تحول است لذا تمامی تلاش‌ها معطوف به اجرای آن و افزایش  اختیارات مدارس باشد و همه پشتیبانی‌های لازم ازمدرسه به عمل آید تامدرسه به وظایف خود عمل کند.

مشاور وزیر در اجرای سند تحول افزود: وزارت آموزش‌وپرورش در سال تحصیلی جدید باهدف کمک به تقویت مدیریت، ارتقای جایگاه و افزایش اختیار عمل مدرسه، همچنین با رویکرد پرهیز از برنامه ‌ریزی موردی و جزیره‌ای، انسجام در برنامه‌ریزی، توجه به ساحت‌های شش‌گانه تربیتی، توجه به اهداف مصوب دوره‌های تحصیلی و توجه به برنامه درسی ملی برنامه تکلیفی به مدارس ارائه نمی‌دهد بلکه یک بسته پیشنهادی از مهم‌ترین فعالیت‌های مورد انتظار از مدارس را تنظیم و به مدارس ابلاغ نماید تا مدارس بر اساس نیاز و مقتضیات خاص خود با افزودن خلاقیت‌های درون مدرسه‌ای برنامه سالانه خویش را تهیه نمایند.

مددی در پایان با تشکر از تلاش‌های همکاران مناطق در کارگروه‌های هماهنگی برنامه‌های براساس دوره‌های تحصیلی که در 4 میز تخصصی، فعالیت‌های مورد انتظار از مدارس را تنظیم کردند، گفت:تنظیم فعالیت‌های مورد انتظار از مدارس در سال تحصیلی جدید تقریباً در حال نهایی شدن است و در دهه اول شهریور به تدریج از طریق مناطق به مدارس ابلاغ خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :