7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ۱۲:۰۶:۰۳
کد مطلب:  908093
معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش مازندران:
مصاحبه داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان از پنجم شهریور آغاز می شود

معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش مازندران در جلسه ستاد استانی مصاحبه داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان در سال 1398 گفت: مصاحبه داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان از پنجم شهریور آغاز می شود

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران ، جلسه ستاد استانی مصاحبه داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان در سال 1398 برگزار گردید.

 در این جلسه، معاونین پژوهش و برنامه ریزی، تربیت بدنی و سلامت و پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش ، روسای دانشگاه فرهنگیان پردیس مازندران (خواهران و برادران) و مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش استان حضور داشتند و در خصوص چگونگی بهتر برگزار کردن فرآینده مصاحبه داوطلبان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

جوادی بورا، معاون پژوهش و برنامه ریزی در آغاز جلسه به تبیین جایگاه فرآیند مصاحبه پرداخت و این امر را بسیار مهم و قابل توجه دانست و گفت: مصاحبه از دو منظر مهم است، از سویی سرنوشت داوطلبان به رای و نظر مصاحبه گران بستگی  دارد و از سوی دیگر، نظام تعلیم و تربیت باید با دقت بیشتر نسبت به انتخاب معلمان آینده مبادرت ورزد. به هر حال، دغدغه اصلی ما، انتخاب نیروهایی مناسب و با کیفیت است.

 

وی افزود: کلیه نکات در خصوص انجام فرآیند مصاحبه از پیش مورد بررسی قرار گرفت و مشکلات مصاحبه در سال گذشته نیز با تدابیر لازم برطرف شده است.

معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: دو دانشگاه فرهنگیان پردیس دکتر شریعتی و پردیس صدیقه طاهره (س) استان، مجری طرح مصاحبه می باشند. با عنایت به این که در سال 98 ، با رشد 60 درصدی در جذب تعداد دانشجومعلمان مواجه هستیم، این دو مرکز با برنامه ریزی مناسبی ، پیش بینی های لازم را انجام داده اند.

جوادی بورا گفت: مصاحبه از روز سه شنبه پنجم آغاز می شود و تا روز پنجشنبه 14 شهریور  ادامه خواهد داشت. زمان و مکان مراجعه داوطلبان از طریق سایت اطلاع رسانی آموزش و پرورش مازندران اطلاع رسانی خواهد شد.

 

در ادامه جلسه، اسلامی، رئیس دانشگاه فرهنگیان نیز طی گزارشی، اقدامات صورت گرفته را بیان کرد و افزود: به علت افزایش تعداد جذب دانشجو، حجم کارها نیز بیشتر از سال قبل هست ، لذا از چند هفته قبل ، اقدامات را آغاز کرده ایم. 110 نفر در تیم های مصاحبه گر حضور دارند که کاملا آماده فعالیت می باشند و از لحاظ فضای انجام مصاحبه نیز تدابیر لازم در نظر گرفته شده است.

وی اظهار اشت: تعداد 1069 دانشجو (662 پسر و 407 دختر) در سال 98 به دانشگاه فرهنگیان مازندران راه می یابند. 877 نفر از این دانشجویان، متعلق به سهمیه بوم مازندران هستند.

کمالی ، مدیر هسته گزینش ضمن بیان انتظارات خود از مجریان مصاحبه، اعلام کرد: 20 تیم گزینشگر برای گروه برادران و 15 تیم  برای مصاحبه خواهران فرآنید گزینش داوطلبان را انجام خواهند داد.

به اشتراک بگذارید :