7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ۱۲:۰۸:۱۵
کد مطلب:  908096
مدیر کل آموزش و پرورش فارس خبر داد:
افتتاح 26 پروژه آموزشی و فرهنگی ورزشی در آموزش و پرورش فارس در هفته دولت

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: هم اکنون در سراسر استان فارس 420 پروژه فعال آموزشی در حوزه نوساز ی مدارس داریم که تا شروع سال تحصیلی جدید 25 پروژه از آن به بهره برداری می رسد که 10 پروژه از این مجموع در هفته دولت افتتاح خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در آیین افتتاحیه نمایشگاه هفته دولت در پارک آزادی شیراز، گفت : آموزش و پرورش یکی را از گسترده ترین  نهادهای اجتماعی است و ارتباط بسیار وسیعی با مردم دارد  و عمکرد آن در بحث  انسجام اجتماعی ، وحدت و رضایت عمومی تاثیر به سزای دارد .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: تمام تلاش ما در اداره کل و سایر ادارات آموزش و پرورش در سطح استان این است تا بتوانند خدمات خوبی  به مردم ارائه کنیم که الحمداله در دولت تدبیر و امید چه در دولت یازدهم و چه در دولت دوازدهم تلاش های بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفته است .

وی در خصوص میزان پوشش تحصیلی دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی در سطح استان گفت:هم اکنون به طور میانگین نزدیک به 99 درصد در مقطع ابتدایی ، بیش از 87 درصد در مقاطع متوسطه پوشش تحصیلی داشته ایم  و بیش از 60 درصد در حوزه های مختلف سواد آموزی اعم از جذب بی سوادان و بالا بردن آمار باسوادان جامعه پیشرفت داشتیم .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس افزود : در زمینه تجهیزات و هوشمند سازی مدارس نیز تا کنون نزدیک به 10 هزار کلاس درس هوشمند شده که امسال  20 درصد به این مجموع اضافه می شود .

نجفی با بیان اینکه  بحث فضاهای آموزشی  یکی از آیتم های مهم در ارائه خدمات بهتر به دانش آموزان و ایجاد فضاهای استاندارد برای آنها ست گفت :  هم اکنون  420 پروژه فعال در حوزه نوساز ی مدارس داریم که نیمی از این پروژه ها  توسط خیرین عزیز در حال ساخت است .

وی افزود :  با تلاشهای همکارانمان در نوسازی مدارس استان و اداره کل آموزش و پرورش فارس، در جشنواره خیرین  مدارس امسال نزدیک 110 میلیارد تومان تعهد برای خیرین ایجاد شده که این میزان نسبت به سال گذشته نزدیک 30 میلیارد تومان بیشتر است .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس همچنین گفت : از مجموع پروژه های آموزشی در حال احداث در فارس، نزدیک 25 پروژه تا مهر به بهره برداری برسانیم که 10 پروژه را در هفته دولت افتتاح می کنیم .

نجفی افزود : در کنار فضاهای آموزشی به فضاهای ورزشی هم توجه خوبی شده که هم اکنون 8 استخر در حال احداث داریم که یکی از آنها در هفته دولت در منطقه آموزشی بیرم  افتتاح می شود و نزدیک به 15 زمین چمن مصنوعی نیز در این هفته در سطح استان افتتاح می کنیم.

وی  به درخشش دانش آموزان فارس در حوزه های مختلف آموزشی ، پرورشی و ورزشی اشاره کرد و  گفت :  دانش آموزان فارس امسال 7 رتبه تک رقمی کنکور را از آن خود کردند و نقره المپیاد جهانی نجوم 2019  مجارستان را امیر محمد مارشال پیر غیبی از ناحیه 2 شیراز کسب کرد .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس  افزود : دانش آموزان فارس در مسابقات قرآن  ، نماز و عترت در سطح کشور  8  رتبه برتر را از آن خود کردند  و در مسابقات نوجوان خوارزمی نیز خوش درخشیدند .

به اشتراک بگذارید :