5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ۱۲:۳۸:۳۵
کد مطلب:  908135
موفقیت چشمگیر دانش آموزان استان مرکزی در مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی، از موفقیت چشمگیر دانش آموزان استان مرکزی در سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «شهریار فولادوند» با اعلام این خبر افزود: 62دانش آموز دختر و پسر راه یافته استان به سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری سراسر کشور در رقابت با سایر دانش آموزان کشور، رتبه های چشمگیری را کسب نمودند.

وی اظهار داشت: مسابقات فرهنگی و هنری در سال تحصیلی 98-1397 و در سه سطح مدرسه، شهرستان و استان برگزار شد، و پس از آن آثار منتخبین استانی به دبیرخانه کشوری این مسابقات ارسال شد.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی تصریح کرد: 14 نفر دانش آموز پسر و 48 نفر دانش آموز دختر دوره دوم متوسطه از 9 شهرستان استان به عنوان منتخبین استانی به سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری سراسر کشور که از22 مرداد لغایت 2 شهریور در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اعزام شدند.

فولادوند افزود: این دانش آموزان در رقابتی رفاقت گونه با بیش از 2هزار نفر از دانش آموزان سراسر کشور در 5 حوزه هنرهای آوایی، فیلم و هنرهای نمایشی، هنرهای دستی و تجسمی، آفرینش های ادبی و پژوهشی و بخش رسانه و فضای مجازی موفقیت های چشمگیری را به دست آوردند.

وی گفت: ماحصل تلاش دانش آموزان استان مرکزی در رقابت با سایر منتخبین استان های کشور، کسب 8 رتبه نخست، 13 رتبه دوم و 7 رتبه سوم، در سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی یادآور شد: همچنین در این رقابت ها 34 دانش آموز استان مرکزی موفق به کسب رتبه برگزیده کشوری شدند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین  گروه 1357 نفری استان که به همت آموزشگاه های ناحیه 2 اراک در 22 بهمن ماه سال جاری اجرایش را در میدان شهدا به نمایش گذاشت، توانست برای دومین سال متوالی رتبه نخست سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری سراسر کشور را بخش هنر های آوایی کسب کرد.

فولادوند تأکید کرد: این مسابقات در مدارس با هدف کشف و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان در زمینه های فرهنگی و هنری برگزار می شود، که یکی از مهم ترین برنامه های وزارت آموزش و پرورش برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین و به ویژه تربیت هنری و زیباشناختی دانش آموزان است.

جهت اطلاع از اسامی دانش آموزان برتر استان مرکزی در مرحله کشوری سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی کشور اینجا کلیک کنید.

به اشتراک بگذارید :