6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ۱۲:۴۴:۵۵
کد مطلب:  908139
کلاس‌های درس سمنان در اول مهر بدون معلم نیست

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه مهرماه امسال هیچ کلاس درسی در این استان بدون معلم نیست، گفت: کمبود معلم در مدرسه‌ها و هنرستان‌های استان با برنامه ریزی‌های کاربردی مانند جذب معلم، استفاده از نیروهای حق التدریسی و برون سپاری حل می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان، حسین رشیدی در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: امسال برای جبران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش استان سمنان براساس قانون از طریق دانشگاه‌ فرهنگیان و برگزاری آزمون، نیرو جذب می شود.

وی ادامه داد: افزایش ساعت کاری فرهنگیان و استفاده از نیروی حق التدریسی از دیگر راهبردهای برنامه ریزی شده برای جبران کمبود نیروی انسانی در مدرسه‌های استان سمنان است.

وی تصریح کرد: بر اساس قانون برخی آموزش‌های فنی و مهارتی باید برون سپاری شود و هنرجو، در محیط واقعی کار آموزش‌ها را فرا گیرد و اجرای این قانون تا حدی مشکل کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش را حل کرده است.

رشیدی افزود: با برون سپاری آموزش‌ها، آموزش درس‌های تئوری در هنرستان‌ها و آموزش‌های عملی در مراکز فنی و حرفه‌ای و دستگاه‌های متولی مانند جهاد کشاورزی و فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌شود.

وی یادآور شد: ۱۰ هزار و ۱۱ دانش آموز از ۲۲ هزار و ۱۲۳ دانش آموز استان سمنان در دوره متوسطه در هنرستان‌ها مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد، ۲ هزار و ۶۰۰ هنرجو به شکل برون سپاری آموزش‌ها را فرا می‌گیرند.

وی بیان کرد: در برخی شهرستان‌های استان سمنان، تجهیزات مراکز فنی و حرفه‌ای به داخل هنرستان‌ها برده می‌شود و همین اقدام موجب شده تا در دورترین نقاط استان مانند میامی، بیارجمند، آرادان و ایوانکی کمبود نیروی انسانی و تجهیزات آموزشی جبران شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان سمنان گفت: باید فرهنگ اشتباه نسبت به مهارت آموزی و هنرستان‌ به منظور اشتغال زایی و رونق تولید اصلاح شود.

به اشتراک بگذارید :