29 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ۱۳:۰۴:۲۳
کد مطلب:  908170
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان عنوان کرد:
سند تحول بنیادین مبنای حرکت دستگاه تعلیم و تربیت در مسیر تعالی است

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: سند تحول بنیادین مبنای حرکت دستگاه تعلیم و تربیت در مسیر تعالی است.

 

  به گزارش اداره اطلاع رسانی و  روابط عمومی آموزش و پرورش استان، محمد پورداود در گردهمایی کارشناسان امور شاهد و ایثارگران شهرستان ها، نواحی و مناطق و مدیران مدارس شاهد استان با اشاره به اهمیت سند تحول بنیادین به عنوان نقشه راه آموزش و پرورش، اظهار کرد: اجرا و عملیاتی کردن این سند اولویت اصلی دستگاه تعلیم و تربیت است.

   پورداود با بیان این که امروز دستگاه تعلیم و تربیت سند تحول  را مبنای کار خود در مسیر تعالی قرار داده است، افزود: تمام برنامه ها و فعالیت های آموزش و پرورش بر اساس این سند دنبال می شود.

   وی گفت: در این سند مفاهیم ارزشمندی چون مدرسه صالح، هویت ایرانی-اسلامی و حیات طیبه مورد تأکید قرار گرفته است.

   مدیرکل آموزش و پرورش استان  با بیان این که برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین سه جوهره اصلی در سیاست های آموزش و پرورش مورد توجه قرار گرفته است، افزود: این سه جوهره شامل تربیت تمام ساحتی، چرخش های تحول آفرین و 6 خرده نظام است.

     پورداود با اشاره به چرخش‌های تحول‌آفرین در نظام تربیت رسمی و عمومی، خاطرنشان کرد: در این مبحث یک وضعیت موجود داریم که باید به سمت وضع مطلوب حرکت کنیم.

   وی گفت: نهاد آموزشی باید به سمت نهاد فرهنگی و اجتماعی و مولد سرمایه‌گذاری حرکت کند و دانش‌آموز منفعل به متربی فعال تبدیل شود.

   مدیرکل آموزش و پرورش استان در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اهمیت طرح معلم تمام وقت، گفت: اجرای این طرح در راستای ارتقای وضعیت معیشتی فرهنگیان بوده است.

   پورداود اجرای رتبه بندی معلمان را از اولویت های دستگاه تعلیم و تربیت خواند و خاطرنشان کرد: تاکنون 2 هزار میلیارد تومان برای اجرای رتبه ‌بندی معلمان تخصیص یافته است. 

به اشتراک بگذارید :