22 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ۱۳:۱۴:۱۵
کد مطلب:  908180
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آئین تکریم بازنشستگان فرهنگی شهر تهران؛
17 باشگاه پیشکسوتان آموزش و پرورش تا پایان سال 98 به بهره برداری می رسد

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آئین تکریم بازنشستگان فرهنگی شهر تهران اظهار کرد:‌ 17 باشگاه پیشکسوتان آموزش و پرورش تا پایان سال 98 به بهره برداری می رسد و تا پایان سال 99 تمامی استان ها دارای باشگاه پیشکسوتان خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش شهر تهران ، سید جواد حسینی درآئین تکریم بازنشستگان فرهنگی شهر تهران، با تبریک هفته دولت اظهارکرد: خانواده ها به سه دسته؛ پرآشوب، خاموش و متعادل تقسیم می شوند و کلیدی ترین عنصر خانواده متعادل پیشکسوتان هستند و نقش پیشکسوتان در خانواده ها حرکت از دسته پرآشوب و خاموش به سمت خانواده متعادل است.

حسینی عمر انسان را به سه دوره؛ آموزش و توانمند سازی، دوره کار و اشتغال و دوره بازنشستگی، تقسیم و تصریح کرد: در دنیای امروز یک دوره به این تقسیمات افزوده شده است و آن دوره مهارت آموزی برای زندگی بهتر است.

وی به افزایش سن امید به زندگی از 52 سالگی به 74 سالگی خبر داد و ادامه داد: فاصله بین این دو عدد دوره بسیار مهمی است که در آن پیشکسوتان باید باردهی و سرزندگی را به زندگی خود و خانواده شان هدیه کنند چرا که این دوره، یک سوم عمر آنها را شامل می‌شود.

وی با اشاره به وجود 800 هزار بازنشسته فرهنگی خاطرنشان کرد: مدرسه مکان تحول و معلم فکور عامل تحول است لذا این عامل تحول باید در دوره بازنشستگی نقش خود را عمیق‌تر ایفا کند.

وی دوره بازنشستگی را یک فرصت دانست و ادامه داد: دولت و حاکمیت در برابر بازنشستگان مسئول هستند لذا اگر این قشر از جامعه را فراموش کنند به این معنی است که خانواده و جامعه را به دست فراموشی سپردند نباید کاری کنیم که بازنشستگان به حاشیه رانده شوند.

حسینی از وجود 5 باشگاه ویژه پیشکسوتان در سطح کشور خبرداد و افزود: این آمار تا پایان سال 98 به 17 باشگاه می رسد و تا پایان سال99 تمامی استان ها دارای باشگاه پیشکسوتان خواهند شد لذا بودجه مربوطه در این خصوص پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد:در هر منطقه آموزشی بزرگترین مدرسه در نوبت بعد از ظهر جهت انجام فعالیت های هنری مهارتی در اختیار  پیشکسوتان قرار می گیرد.

سرپرست وزارت آمورش و پرورش گفت: پرداخت پاداش بازنشستگان را در دستور کار داریم و پیگیر برابری حقوق بارنشستگان با شاغلین هستیم.

در انتهای این آئین که با حضور حسینی سرپرست وزارت آموزش وپرورش، فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، صافی و دلبری مشاورین وزیر ؛ میرزایی رئیس اداره بازنشستگی و پیشکسوتان آموزش و پرورش تهران برگزار شد، تعدادی از خانواده های شهدا تجلیل شدند.

 

به اشتراک بگذارید :