7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ۱۴:۲۹:۴۲
کد مطلب:  908289
مدیر آموزش و پرورش قدس:
حدود 65 هزار دانش آموز شهرستان قدس تنها در 73 ساختمان مشغول به تحصیل هستند

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قدس، با حضور اعضای این شورا در سالن شورا این مدیریت برگزار شد.

به گزارش دفتر اطلاع رسانی و روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان قدس، صادق محمدی، در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قدس، گفت: ما برای خودنمایی و فقط برای سال پیش رو کار نمی کنیم؛ بلکه ما برای ده سال دیگر و تسهیل وضعیت آینده کار می کنیم، چرا که این کار عاقلانه تر و هدفمندتر است.
دبیر شورای آموزش و پرورش شهرستان قدس، افزود:ما برای همکاری با تمامی سازمان ها و ادارات اعلام آمادگی کرده و به حمایت های همه نهادها و خیرین مدرسه ساز نیازمندیم.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان قدس، عنوان کرد: در ایام تابستان به ظاهر مدارس در برخی روزها تعطیل است، اما فعالیت های گسترده ای در قالب پروژه مهر در این مدیریت و مدارس تابعه از قبیل: ساماندهی فضاها و نیروی انسانی، ثبت نام دانش آموزان، تعمیرات میز و نیمکت و ساختمان مدارس، نقاشی کلاس ها و ... انجام می شود تا مدارس برای حضور دانش آموزان در سال تحصیلی جدید، حاضر شوند.
وی، در رابطه با تهیه کتب درسی دانش آموزان برای سال تحصیلی جدید، اعلام کرد: کتاب‌های درسی دانش آموزان مقطع ابتدایی، دوره دوم متوسطه، فنی و حرفه ای و کاردانش با همکاری مدیران مدارس به صورت اینترنتی ثبت شده وهم اکنون کتاب‌ها از سازمان چاپ و نشر کتاب های درسی دریافت شده ودر روزهای آینده در اختیار مدارس قرار خواهد گرفت تا در اول مهر دانش آموزان حس خوب و شیرین دریافت کتاب نو را لمس نمایند.
محمدی، اضافه کرد: کتاب های درسی دانش آموزان دوره اول متوسطه، توسط کتابفروشی‌ها توزیع خواهد شد.
این مقام مسئول، بیان کرد:ما با کمبود نیروی انسانی در دوره ابتدایی و حوزه‌های کاردانش و فنی و حرفه‌ای مواجه بودیم که ساماندهی لازم صورت گرفته و بیشتر معلمان حوزه فعالیت شان مشخص است.
این مقام مسئول، با اشاره به وجود نیروهای حق‌التدریس در این شهرستان ، تصریح کرد: ما هر هفته 11 هزار ساعت حق التدریس داریم، وهمکاران رسمی ما به صورت غیر موظف کمک می کنند تا کلاس‌های درس خالی نباشند و این در حالی است، که آنها تنها دوماه از حق الزحمه سال گذشته خود را دریافت کرده اند.
مدیر آموزش و پرورش این شهرستان، تراکم بالای دانش آموزی را یکی از مشکلات اساسی این منطقه ، عنوان کرده و گفت: شهرستان قدس، متراکم ترین شهرستان کشور است وهمواره ما با تراکم بالا مواجه هستیم؛ به طوری که حدود  65 هزار دانش آموز این شهرستان  تنها در 73 ساختمان مشغول به تحصیل هستند و همه  این مدارس به جز مدارس خاص در دو نوبت دایر می باشند.
رییس ستاد پروژه مهر شهرستان قدس، ادامه داد: پروژه هایی در حال ساخت و تکمیل می باشد، که دو پروژه خیرساز، زنده یاد کامجو در تکمیل ساختمان هنرستان نعیم و پروژه خیری 4 کلاسه در ساختمان دبستان حضرت زهرا (س) با همت خیرین در سال تحصیلی جدید مورد بهره برداری قرار گرفته و امیدواریم دو آموزشگاه خیری بزرگ در حال ساخت نیز، تا آذرماه سال جاری به اتمام رسیده و بتوانبد کمکی را در کاهش تراکم و بهبود وضعیت آموزشی و پرورشی مدارس ایفا نمایند.
صادق محمدی، اشاره ای هم به الزام دریافت مجوز توسط مراکز پیش دبستانی غیر مجاز دایر در شهر داشته وگفت: متولی آموزش در مراکز پیش دبستانی آموزش و پرورش است و در همین راستا موافقت نامه ای به امضاء رسیده است تا تمامی مراکز پیش دبستانی غیر مجاز، که زیر نظر ادارات بهزیستی، تبلیغات اسلامی و یا شهرداری و بسیج فعالیت می نمایند، نسبت به دریافت مجوزهای لازم و همچنین بسته های آموزشی استاندارد از آموزش و پرورش اقدام نمایند تا آموزش همسان با سرفصل های یکسان در مراکز پیش دبستانی انجام شود.
وی، در پایان خبر داد: سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان نیز در سه پایگاه سنجش در حال انجام بوده و حدود 90 درصد این نوآموزان مورد سنجش قرار گرفته و موارد خاص جهت پیگیری به مراکز تخصصی ارجاع داده شده اند. 
 

به اشتراک بگذارید :