6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ۱۵:۰۲:۵۴
کد مطلب:  908306
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:
مدیران مدارس کلیدی ترین عنصر آموزش و پرورش اند

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: مدیران مدارس مهم ترین وکلیدی ترین عنصرآموزش و پرورش کشورهستند که رهبری مدرسه را به عهده دارند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی علیرضا کمرئی، صبح امروز در بازدید از آموزش و پرورش شهرستان درمیان، اظهار کرد:  مدیران مدارس با اعتماد تمام،  راهبری  سیستم آموزشی و مسئولیت دانش آموزان را به دوش گرفتند  لذا ضروری است  از تعهد، رهبری و هدایت دانش آموزان  توسط مدیران قدر دانی نمود.

وی ، عالی ترین سطح مشارکت در آموزش و پرورش را مشارکت  فکری و عاطفی همه در تعلیم و تربیت دانست و تصریح کرد: شورای آموزش و پرورش کلیدی  ترین شورا است که راهبری وپشتیبانی برنامه های آموزش و پرورش را برعهده دارد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ، با بیان این که  سختی کار و اهمیت کار معلمان در مناطق مرزی درمیان برکسی پوشیده نیست، با اشاره به  جایگاه مدیران مدارس افزود: مدیران مدارس مهم ترین وکلیدی ترین عنصرآموزش و پرورش کشورهستند که رهبری مدرسه را  به عهده دارند وبا اعتماد تمام دانش آموزان و دغدغه راهبری  سیستم آموزشی و مسئولیت دانش آموزان را به دوش گرفتند  و از تعهد، رهبری و هدایت دانش آموزان  توسط مدیران قدر دانی نمود.

وی افزود: از حیث شاخص های آموزشی، استان خراسان جنوبی با راهبری عوامل مختلف دارای وضعیت خوب آموزشی  بوده وبه طوری که میانگین دروس امتحان نهایی که یکی ازشاخص های کلیدی ما برای وزارت در مورد کیفیت  آموزش هست رتبه اول کشوررا کسب نموده است و فوق العاده با اهمیت هست و  نشان می دهد که پشت کاری ها نتیجه داده است و در زمینه فنی و حرفه ای بیش از 43 درصد دانش آموزان به فنی وحرفهای و کاردانش راه یافتند که شاخص قابل قبولی است.

 کمرئی با اشاره به نتایج  کنکور، خاطر نشان کرد: کنکور یکی از نشانه های آموزش خوب و مو ثردر حوزه علمی است که می تواند دانش آموزان  را به آموزش عالی رهنمود کند و از این لحاظ دارای اهمیت است.

گفتنی است علیرضا کمرئی در بازدید یک روز خود از پژوهش سرای دانش آموزی علامه سعیدی، دبیرستان نمونه صابری و هنرستان محمود فقیهی بازدید کرد و با فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به اشتراک بگذارید :