15 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۷ ۱۲:۳۷:۵۷
کد مطلب:  911121
مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان در جلسه هم اندیشی مدیران مدارس غیر دولتی استان :
قدردان زحمات مدیران مدارس غیر دولتی هستیم/مدارس غیر دولتی می توانند منشاء تحول و نگاهی نو در آموزش و پرورش باشند

جلسه هم اندیشی مدیران مدارس غیر دولتی استان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان ، مشاور اجرایی مدیر کل ، رئیس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی اداره کل و کارشناسان و مدیران مدارس غیر دولتی استان در محل سالن شهید تجلی اداره کل برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان ، ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان در این جلسه ضمن تبریک هفته دولت و ایام ذی الحجه گفت ما در آموزش و پرورش به عنوان دستگاهی که محصول علم ،مصرف کننده علم وتولید کننده علم است شرایط ویژه ای داریم و تمام عناصر آموزش و پرورش با علم و دانش و توانمندی عجین شده است.

رفیعی با اشاره به این نکته که خطا در آموزش و پرورش موجب تباهی یک نسل می شود گفت:باید مهارت های مدیریتی و علمی خود را ارتقا دهیم.

وی با اشاره به ظرافت های مدیریت آموزشی افزود:یک مدیر خوب مدرسه می تواند کارخانه ای عظیم را اداره کند اما تضمینی نیست مدیر یک شرکت بزرگ بتواند مدرسه را اداره کند.

این مقام مسئول ادامه داد: مهم ترین راهبرد واستراتژی ما در آموزش وپرورش سند تحول بنیادین آموزش وپرورش است.

مدیر کل آموزش وپرورش اضافه کرد:سند تحول بنیادین ، جهان بینی یک مسلمان ایرانی است ،نوع فکر کردن ماوتاریخ وآینده ماست.

فرنشین تعلیم وتربیت استان تصریح کرد: هدف و تلاش ما در سند تحول بنیادین این است که به حیات طیبه برسیم و اینکه بتوانیم یک قدم دانش آموزان را به خدا نزدیک تر کنیم.

رفیعی ادامه داد: بیش از 30بار در سند تحول بنیادین از واژه اعتدال استفاده شده و همینطور در مبانی فلسفی سند تحول اشاره شده که در این دنیا چه کار کنند و در آن دنیا چگونه شوندو همینطورچرخش های تحول آفرین در سند بسیار مهم است که مورد توجه قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: نقطه عطف سند تحول بنیادین چرخش های تحول آفرین آن است وتمام عوامل مدرسه مربی  و دانش آموزان متربی به شمار می روند.

این مقام مسئول اضافه کرد: ما در صددیم مدرسه از یک نهاد انتقال دانش به کانون داد وسند تعلیم وتربیت چرخش یابد چرا که دانش آموز یک عنصر نادان و معلم دانای کامل نیست بلکه دانش آموز یکی از شرکای تربیتی ماست.

مدیر دستگاه تعلیم وتربیت استان اظهار داشت: یا باید تغییر را پذیرفت یا «تغییر» ما را تغییر می دهد وآنچه سند تحول بنیادین از ما می خواهد این است که دانش آموزان را مطابق معیارهای اسلامی-ایرانی تربیت کنیم.

رفیعی افزود: مهمترین فاکتور مدرسه روح حاکم بر تعلیم وتربیت آن مدرسه است وباید روش های  تربیتی مطلوب ومناسب مد نظر قرار گیرد ومدارس غیر دولتی می توانند منشاء تحول در آموزش وپرورش باشند ونگاه نو به تعلیم وتربیت ایجاد کنند.

مدیر کل آموزش وپرورش استان تاکید کرد: مشارکت در آموزش وپرورش یک ضرورت مهم است ومدارس غیر دولتی به عنوان یکی از نمادهای اصلی مشارکت مردم در آموزش وپرورش هستند.

وی ادامه داد: کلیدی ترین عنصر در تعلیم وتربیت مدیران مدارس هستند. چون اگر مدیر بخواهد می تواند معلمان، اولیا وفضای تربیتی مدرسه را تغییر دهد.

این مقام مسئول گفت:مدارس غیر دولتی استان زنجان می توانند خیلی بیشتر از این که هست رشد کنند ودر این راستا باید به توسعه کمی وکیفی مدارس غیر دولتی کمک کرد واز تمام ظرفیت های قانونی بهره جست.

رفیعی در ادامه سخنان خود خطاب به مدیران مدارس غیر دولتی استان گفت: باید صدور مجوز وراه اندازی مدارس غیر دولتی در استان زنجان تسهیل شود چون این مدارس خیلی تلاش می کنند وما قدردان زحماتشان هستیم.

وی ادامه داد: مدارس غیر دولتی مدارسی هستند که مسایل مالی اولویت اولشان نیست وبا هزاران زحمت برای توسعه فرهنگی استان تلاش می کنند.

مدیر کل آموزش وپرورش استان در پایان گفت: باید هر چقدر بتوانیم برای توسعه مدارس غیر دولتی کمک کنیم وحمایتشان کنیم و از شما مدیران معزز یک چیز می خواهم وآن اجرای قانون است.

به اشتراک بگذارید :