24 ربیع‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ ۱۰:۰۷:۵۰
کد مطلب:  914515
در مسابقات المپیاد های علمی کشور:
طلای المپیاد سلول های بنیادی به هرمزگان رسید/ کسب دو مدال المپیاد ریاضی

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: دانش آموزان هرمزگان در المپیاد علمی سراسر کشور که به میزبانی تهران برگزار شد، توانستند با کسب سه مدال طلا، نقره و برنز این مسابقات خوش بدرخشند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان; موسی دادی زاده با بیان اینکه سه دانش آموز هرمزگانی توانستند در مسابقات المپیاد کشور برای هرمزگان افتخارآفرینی کنند، افزود: مدال طلای المپیاد سلولهای بنیادی به  سیدمعین حیدری از مرکز استعدادهای درخشان شهیدحقانی رسید، همچنین علی انصاری توانست گردن آویز مدال نقره ریاضی این مسابقه علمی شود. سومین افتخار آفرین المپیاد ریاضی نیز مهرداد عباس زاده بود که توانست مدال برنز المپیاد ریاضی را از آن خود کند.

 

موسی دادی زاده به تشریح چگونگی روند برگزاری المپیاد های کشور پرداخت و اظهار داشت: پس از اطلاع رسانی فراگیر رسانه ای و مناسب در مدارس و جامعه،  در دیماه97به صورت سامانه ای و اینترنتی تعداد یک هزار و 436نفراز دانش آموزان پایه های دهم ویازدهم در هفت رشته: ریاضی ، زیست شناسی، شیمی ، فیزیک ، کامپیوتر ونجوم و همچنین رشته های سلولهای بنیادین وجغرافیا ثبت نام نمودند.

 

این مسئول افزود: مرحله اول المپیاد به صورت هماهنگ و همزمان با سراسر کشور در هفته اول بهمن ماه 97 برگزار شد که از جمع یک هزار و 432 شرکت کننده در استان،  تعداد  78  نفر از دانش آموزان هرمزگانی به مرحله دوم راه یافتند.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان ادامه داد: در مرحله دوم نیز سه دانش آموز هرمزگان توانستند به مرحله نهایی راه پیدا کنند.پذیرفته شدگان مرحله دوم در دوره آموزشی تابستانی که ازبیستم تیرماه لغایت شهریورماه 1398 در شهر تهران برگزار شد شرکت نموده که پس از رقابت در این مرحله موفق به کسب یک مدال طلا، یک مدال نقره ویک مدال برنز شدند.

 

 

به اشتراک بگذارید :