14 ربیع‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ ۱۲:۱۵:۰۰
کد مطلب:  914921
در جلسه شورای آموزش‌وپرورش قم اعلام شد؛
تأمین زمین برای ساخت 8 مدرسه در شهر قم/  تأسیس۵۰ پیش‌دبستانی مشارکتی در مناطق محروم قم

در جلسه شورای آموزش‌وپرورش قم اعلام شد: زمین برای ساخت مدرسه در ۸ نقطه در سطح شهر قم تأمین و در اختیار مسئولان آموزش‌وپرورش قرارگرفته است.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش به نقل از ایرنا، مرتضی حیدری فرماندار قم در جلسه شورای آموزش‌وپرورش قم گفت: با همکاری و مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر قم، این تعداد زمین در نقاطی که دارای کمبود جدی مدارس بودند، تأمین‌شده است که با اعتبارات دولتی و کمک خیرین ساخته خواهد شد.

وی همچنین از شناسایی ۳۷نقطه موردنیاز برای ساخت فضاهای آموزشی در منطقه پردیسان خبر داد و گفت: در ساخت مدارس و فضاهای آموزشی در مناطق موردنیاز، باید مدارس پسرانه و دخترانه باید هم‌زمان ساخته شود تا مشکل و نیاز منطقه برطرف شود.

فرماندار قم با اشاره به مهاجرت گسترده به این شهر، افزایش تراکم دانش آموزان در مدارس را موردتوجه قرارداد و گفت: متأسفانه در برخی مناطق به‌ویژه در بافت فرسوده، اصلاً زمینی برای ساخت مدارس وجود ندارد که باید در این جهت نیز برنامه‌ریزی داشته باشیم.

حیدری همچنین با اشاره به اشتغال بیش از ۷۰درصد از محصلان هنرستان‌ها پس از فراغت از تحصیل، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت هنرستان‌ها در وضعیت کنونی کشورمان، باید اهتمام ویژه‌ای نسبت به تجهیز و توانمندسازی هنرستان‌ها داشته باشیم.

در ادامه این جلسه مدیرکل آموزش‌وپرورش قم گفت: ۵۰مرکز پیش‌دبستانی مشارکتی با دریافت شهریه حداقلی در مناطق محروم شهر قم باهدف ایجاد عدالت دانش‌آموزی ایجادشده است.

حمیدرضا شیخ افزود: آمار پیش‌دبستانی‌های بدون مجوز در شهر قم احصا و به نهادهای نظارتی جهت تعیین تکلیف اعلام‌شده است.

وی با اشاره به اهمیت دوره پیش‌دبستانی برای کودکان، خاطرنشان کرد: متأسفانه ما هیچ اطلاعی از روند آموزشی در مراکز بدون مجوز در اختیار نداریم و غیراستاندارد بودن این محتواهای آموزشی در آینده تحصیلی دانش آموزان تأثیرهای مخربی دارد.

وی همچنین تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید تعدادی از مدارس برتر شهر قم که موردعلاقه و اقبال والدین است را دو شیفته کرده‌ایم و با استفاده از معلمان و اساتید برجسته، کیفیت آموزشی آن‌ها را حفظ و ارتقاء داده‌ایم تا رضایتمندی شهروندان نیز حاصل شود.

به اشتراک بگذارید :