24 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ ۰۷:۵۲:۴۰
کد مطلب:  915601
در اختتامیه پنجمین جشنواره نوجوان خوارزمی کشور:
دانش آموزان هرمزگانی 11 رتبه جشنواره نوجوان خوارزمی کشور را از آن خود کردند

معاون آموزش متوسطه استان هرمزگان گفت: پنجمین جشنواره نوجوان خوارزمی دبیرستان های متوسطه اول سراسر کشور از29 مرداد ماه الی 2 شهریور ماه سال جاری به میزبانی استان اصفهان پایان یافت که که نوجوانان هرمزگانی توانستند یازده عنوان برتر اول تا سوم را به خود اختصاص دهند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان; محمد قویدل با اشاره به کیفیت جشنواره کشوری نوجوان خوارزمی، افزود: در این جشنواره در محور پژوهش بیش از نه هزار وبیست وسه نفر ، در محور ادبیات 24 هزار و پانصد و سی وچهار نفر، در محور دست سازه تعداد هشت هزار و یکصد وشصت وشش نفر، در محور زبان انگلیسی نیز شش هزار وسیصد وسه نفرحضور داشتند.

 

قویدل. افزود: هشت هزار و 690 دانش آموز هرمزگانی در مرحله منطقه ای و 242 نفر در مرحله استانی با هم رقابت نمودند که در نهایت 11 نفر به مرحله کشوری راه یافته و موفق به کسب مقام های اول تا سوم در محورهای تعیین شده این جشنواره شدند.

 

معاون آموزش متوسطه هرمزگان گفت: فاطمه خسروی زاده از شهرستان قشم در محور احساس واژه ها حائز رتبه سوم ، فاطمه پور دولابی و فرح آزادی از منطقه شهاب در محور پژوهش عنوان اول ،سمانه خاوند و دیانا اسلامی از منطقه شهاب در محور بازارچه نیز رتبه دوم ،دیانا دانش و آتناریسانی نژاد از ناحیه یک در محور دست سازه رتبه سوم ،حسنا بهبودی و مرین تبرزد از ناحیه یک در محور ایفای نقش رتبه سوم و محمد امین عبادی نیک و آرین سلیم پور از ناحیه دو در محور آزمایشگاه توانستند رتبه اول کشوری را کسب کنند.

 

این مسئول تاکید کرد:  از مهمترین اهداف جشنواره نوجوان خوارزمی را می توان  فناوری‏ های نوین، فرصتی برای شناسایی و پرورش استعدادها، خلاقیتها‏، تقویت روحیه پژوهش و نوآوری برشمرد.

به اشتراک بگذارید :