15 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ ۱۵:۳۵:۱۲
کد مطلب:  916220
فولاوند: باید تمام زوایای تاریخی نهضت بزرگ عاشورا را برای دانش‌آموزان بازگو کنیم

مدیر کل آموزش وپرورش شهر تهران با تاکید بر اینکه باید تمام زوایای تاریخی نهضت بزرگ عاشورا را برای دانش‌آموزان بازگو کنیم گفت: تا نسل جدید نیز همواره در مقابل ظلم و ستم ایستادگی کنند.

عبدالرضا فولادوند در حاشیه سوگواره سراسری احلی من العسل  که  صبح امروز 16 شهریورماه مصادف با هفتم محرم الحرام درحرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: یکی از ماموریت های وزارت آموزش و پرورش توسعه و آموزش ارزشهای اسلامی و ارزش هایی است که در طول تاریخ اسلام اتفاق افتاده است و ما باید آنها را در این زمان توسعه دهیم و نسل جدید را با ایثار و از خود گذشتگی ها آشنا کنیم.

او یاد آورشد: قیام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفای ایشان یکی از مهمترین معروف هایی است که در طول تاریخ اتفاق افتاده است و نسل جدید که نسل عاشورایی و حسینی هستند باید با تمام جزئیات این نهضت بزرگ آشنایی پیدا کنند و با تأسی به این امام بزرگ برای کارهای بزرگتر آمادگی پیدا کنند.

مدیر کل آموزش وپرورش شهر تهران ادامه داد : سند تحول بنیادین آموزش و پرورش سندی است که بر اساس ارزش‌های اخلاقی و مباحث دینی حاکم بر جامعه تدوین شده است و تمام راهکارهای این سند راهکارهایی است که جامعه را به یک مدینه فاضله و حیات طیبه سوق می دهد. 

او ابراز امیدواری کرد کارهایی نظیر سوگواره سراسری احلی من العسل بتواند در تربیت دینی و تقویت باورهای دینی دانش آموزان موثر باشد. 

فولادوند در مورد اینکه چقدر برنامه هایی نظیر احلی من العسل در تقویت استکبار ستیزی و دشمن ستیزی دانش آموزان موثر خواهد بود گفت:  به هرحال نهضت بزرگ عاشورا یکی از قیام های ماندگار تاریخ بر علیه ظلم است بنابراین وظیفه داریم تا تمام زوایای این نهضت بزرگ تاریخ را برای دانش آموزان روشن کنیم و همین امر می تواند مهمترین و آموزه برای دانش آموزان باشد. 

او تصریح کرد: ما هر ساله ایام شهادت سید الشهدا (ع) و یاران باوفای ایشان را گرامی می داریم تا روحیه شهادت و مقابله با استکبار و ظالم در ما روشن بماند و باید تمام این زوایای تاریخی و پنهان نهضت بزرگ عاشورا را برای دانش‌آموزان بازگو کنیم تا نسل جدید نیز همواره در مقابل ظلم و ستم ایستادگی کنند. 
 

به اشتراک بگذارید :