16 ربیع‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ ۰۸:۳۴:۳۲
کد مطلب:  916443
«احلی من العسل»
نوجوانان با تأسی از حضرت قاسم(ع) در سرنوشت و قوام نظام اسلامی نقش‌آفرین باشند

استاد حوزه علمیه قم سوگواره احلی من العسل در اراک، گفت: نوجوانان با تأسی از حضرت قاسم(ع) در سرنوشت و قوام نظام اسلامی نقش‌آفرین باشند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، حجت‌الاسلام وحیدی، استاد حوزه علمیه قم، در آیین معنوی سوگواره احلی من العسل که با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی و جمعی دیگر از مسئولین استان در محل مصلی بیت المقدس شهر اراک برگزار شد، وی نوجوانان ۱۳ ساله را سربازان کوچک امام زمان‌(عج) توصیف کرد و گفت: در دوران جنگ تحمیلی نوجوانان ۱۳ ساله با همت‌های بلند نقش‌آفرین شدند و آثار و برکات بسیاری از خود برجای گذاردند.

حجت‌الاسلام وحیدی با بیان این مطلب که تربیت حسینی باعث تقویت روحیه انقلابی، استکبار‌ستیزی و دشمن‌ستیزی نوجوانان دهه ۶۰ شده بود، اظهار کرد: اگر فرماندهان از حضور این نوجوانان غیرتمند در میدان نبرد جلوگیری می‌کردند از هر راهی وارد می‌شدند تا فرمانده را راضی کنند، گواه این ادعا تعدد شهدای نوجوان در طول هشت سال دفاع است.

استاد حوزه علمیه قم، ادامه ‌داد: نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله در دوران دفاع مقدس حماسه آفریدند و اتفاقات بزرگ به دستان کوچک آنان رقم خورد و مانا شد. امروز هم شما نوجوانان می‌توانید با تأسی از نوجوانان دفاع مقدس و از همه مهم‌تر قاسم بن الحسن(ع) در سرنوشت نظام و قوام آن نقش‌آفرین باشند.

وی دوران نوجوانی را مهم‌ترین دوران در تربیت دینی و اسلامی برشمرد و بر ضرورت تربیت درست دینی والدین و توجه به این برهه حساس تأکید کرد و افزود: ضمیر نوجوانان پاک و بی‌آلایش است که اگر این پاکی در مسیر درست هدایت شود قطعاً جوانانی انقلابی، متعهد و متخصص خواهیم داشت.

استاد حوزه علمیه قم خطاب به نوجوانان گفت: شما نوجوانان سرمایه‌های انقلاب هستید و باید خود را برای حرکت در مسیر صاحب‌الزمان(عج) آماده کنید، کارهایی که این امام همام را ناراضی و ناراحت می‌کند انجام ندهید، مراقب گوش‌ها، چشم‌ها و حرکت در مسیرها باشید و در همه حال خدا را ناظر بر اعمال بدانید.

وی اضافه کرد: به امام حسن مجتبی(ع) قول بدهید در دوران‌های مختلف تنها در مسیر اهل‌بیت‌(ع) و قرآن حرکت کنید و با خوب درس خواندن به خودباوری رسیده و زمینه را برای پیشرفت هرچه بیشتر و بهتر انقلاب فراهم سازید.

یادآور می‌شود، در پایان مراسم مداحان برتر نوجوانان در مدح اهل‌بیت(ع) مرثیه‌سرایی و نوحه‌خوانی کردند.

گفتنی است سوگواره احلی من العسل امسال در راستای تجلیل از مقام 36000 دانش آموز شهید، برای هفتمین سال متوالی همزمان با سراسر کشور در تمام شهرهای استان برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :