5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ ۱۴:۰۴:۴۴
کد مطلب:  916969
مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر:
آمادگی کامل مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر جهت بازگشایی مدارس

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر از آمادگی کامل مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر جهت بازگشایی مدارس خبر داد.

به گزارش دفتر اطلاع رسانی و روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر،حسینعلی بنار مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر دراین خصوص گفت:آموزش و پرورش برای آنکه بتواند ماه مهر بدون دغدغه و بدون مشکل را برای همکاران، دانش آموزان و به خصوص برای اولیای دانش آموزان پیش رو داشته باشد، مجموعه اقداماتی را در بستری فراگیر تحت عنوان «پروژه مهر» تدارک دیده است که به صورت مستمر از سوی وزارتخانه، اداره کل و معاونت های مختلف در حال پیگیری و نظارت است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر تصریح کرد:در راستای انجام بهتر «پروژه مهر» مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر، به منظور مدیریت انجام فعالیتهای مدارس، با کلید واژه «مشارکت» وارد عمل شد و هر کدام از حروف واژه «مشارکت» را به عنوان یک سیاست و راهبرد مشخص کرد. حرف میم واژه «مشارکت» محبت و نوع دوستی در روابط کاری بین مدارس و یا ارتباط با اولیای دانش آموزان، حرف شین واژه «مشارکت» شاداب سازی فضای بیرونی و داخلی مدارس، حرف الف واژه «مشارکت» استاندارد سازی پایگاههای تغذیه سالم به منظور تضمین سلامت دانش آموزان در ساعت حضور در مدارس، حرف ر واژه «مشارکت» رضایت و تکریم ارباب رجوع، حرف کاف واژه «مشارکت» کیفیت بخشی و ساماندهی اتاق دبیران و حرف ت واژه «مشارکت» تسهیل در امر ثبت نام دانش آموزان تعیین شده است.

بنار تصریح کرد:نظارت مستمر بر امر هدایت تحصیلی و توسعه متوازن،ثبت نام دانش آموزان، محدودیت بندی برای ثبت نام ورودی های دبستان، پایه هفتم و پایه دوازدهم، نظارت برای عدم دریافت وجه نقد و یا کمکهای نقدی برای ثبت نام از مواردی است که به جد پیگیری و نظارت می شود. در این خصوص تمامی معاونت ها و واحدهای مربوطه با حضور خود در مدارس، این موارد را بررسی و کنترل می کنند.

این مقام مسئول گفت: از مهمترین برنامه های سال تحصیلی جدید که در دستور کار قرار دارد، می توان به ساماندهی نیروی انسانی و  فضاهای مورد نیاز مدارس، تدارک تجهیزات مورد نیاز دانش آموزان اشاره کرد که از ابتدای تیرماه در جلسات هفتگی کمیته مربوطه مورد بررسی قرار گرفته که امیدواریم با همکاری دیگر ادارات و نهادهای این شهرستان بتوانیم این وظیفه را به بهترین شکل انجام دهیم.

به اشتراک بگذارید :