5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ ۱۴:۲۴:۰۹
کد مطلب:  917598
مدیر کل آموزش و پرورش در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان:
گفتمان حاکم در آموزش و پرورش، در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بوده است

پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان با حضور استاندار زنجان، مدیر کل دستگاه تعلیم و تربیت استان و سایر اعضای این شورا در سالن اجتماعات معلم شهید محمد حسین تجلّی اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، ابراهیم رفیعی در ابتدای این جلسه ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین (ع) و یاران با وفایش گفت : طبق قانون، آموزش و پرورش تنها مرجعی است که می تواند مجوز های لازم برای تاسیس مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی و آزاد را صادر نماید.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اقدامات آموزش و پرورش استان زنجان در خصوص مراحل اجرایی پروژه مهر اظهار داشت : امسال اولین اقدام ما در بحث پروژه مهر استان تدوین برنامه عملیاتی یکساله آموزش و پرورش  است .

رفیعی در ادامه افزود: در این دولت همه اقدامات و گفتمان حاکم در آموزش و پرورش، در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بوده است .

وی همچنین گفت : امسال  سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در استان زنجان در تمامی مدارس اجرایی خواهد شد .

رفیعی همچنین ادامه داد: تدوین برنامه راهبردی سه ساله آموزش و پرورش استان زنجان از دیگر اقدامات مهمی است که انجام شده است که در این جلسه از این برنامه رونمایی خواهد شد .

مدیر کل دستگاه تعلیم و تربیت استان  گفت : امسال 13 باب آموزشگاه جدید الاحداث  در قالب 69 کلاس  به بهره برداری خواهند رسید .

رفیعی با اشاره به ثبت نام 97 درصد دانش آموز در مدارس گفت: در سال تحصیلی جدید آمار دانش آموزان با  3 درصد رشد   نسبت به سال گذشته همراه است و  اول مهر هیچ مدرسه بدون معلم نخواهیم داشت .

مدیر کل آموزش و پرورش استان  همچنین از تمامی مسئولین خواست تا ضمن حفظ حرمت ماه محرم نسبت به ایجاد فضایی مثبت و با نشاط در اول مهر و برنامه های بازگشایی مدارس همت گمارند.

به اشتراک بگذارید :