5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ ۱۴:۳۵:۴۹
کد مطلب:  917600
نماینده ی ولی فقیه و امام جمعه ی زنجان در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان زنجان:
افتخار من معلمی است

حجت الاسلام خاتمی گفت: بزرگترین ثروت و سرمایه یک جامعه، نیروی انسانی آن جامعه است و باید به کمیت و کیفیت نیروی انسانی توجه ویژه ای شود و باید زیرساختها برای رشد استعداد ها فراهم شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، علی خاتمی با اشاره به سخنان حضرت علی (ع) در خطبه اول نهج البلاغه تصریح کرد :  حضرت علی (ع)  فلسفه ارسال پیامبران را شکوفه سازی استعداد ها و قابلیت ها بیان کرده است و آموزش و پرورش باید استعدادها را شکوفا کند .

وی در ادامه افزود: گفته می شود معلمی شغل انبیا است و تعارفی نیست و باید توجه شود، باید برای شکوفایی تلاش کنیم چرا که دانش آموزان امانت یک نسل هستند و فردای قیامت باید همگان پاسخگو باشند.

امام جمعه ی زنجان  اظهار داشت : در رابطه با چالش ها ما همیشه دنبال مقصر می گردیم و دنبال مقصر گشتن فرافکنی است ،افتخار من معلمی است و اعتقادم این است که فرهنگی ترین صنف آموزش و پرورش است.

خاتمی همچنین گفت : در رابطه با برنامه ششم سند تحول بنیادین همه افراد مرتبط باید آموزش ببینند و جدی گرفته شود و اطلاع رسانی صحیحی صورت گیرد. سند تحول کاری علمی و قوی است منتها کار خوب،وقتی خوب است که خوب هم اجرا شود.

به اشتراک بگذارید :