24 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ ۰۸:۲۲:۲۶
کد مطلب:  917716
معاون آموزش متوسطه تاکید کرد
لزوم تقویت مشارکت پذیری و مشارکت جویی خانواده ها

گردهمایی شورای انجمن مرکزی استان مازندران در کانون شهید باهنر نوشهر برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران اسفندیار نظری در این جلسه گفت : مظهر همکاری خانه و مدرسه در امر تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان است. انجمن اولیا و مربیان به عنوان حلقه های ارتباط میان خانه و مدرسه می باشد و نقش اولیا در مشارکت با آموزش و پرورش از اهمیت بالایی برخوردار است و خانواده ها نقش بسزایی در تعلیم و تربیت نسل جدید و رشد تکوینی شخصیت فرزندان دارا می باشند.

وی  تصریح کرد: باید باور و اعتماد مردم به مشارکت جویی و مشارکت پذیری در آموزش و پرورش تقویت شود.

معاون آموزش متوسطه  با اشاره به اهمیت و ضرورت  پروژه مهر خاطر نشان کرد: سیاست های کلان آموزش و پرورش در پروژه مهر رامی توان به پنج قسمت تقسیم کرد:1- مدرسه بانشاط .2- فرصت های برابر آموزشی .3- توسعه مشارکت های همه جانبه .4- ارتقای توانمند سازی نیروی انسانی با تمرکز بر مدیران .5- برنامه محوری و تمرکز زدایی

وی در ادامه یادآور شد: کل ساعت مورد نیاز آموزش و پرورش استان مازندران 87352 ساعت ، با کسر 24188 ساعت که مدیریت نیروی انسانی صورت گرفته است  2728 نفر در استان مازندران در سال تحصیلی جدید  کمبود نیروی انسانی خواهیم داشت که باید در درجه اول به ساماندهی نیروی انسانی اهمیت داد .

در ادامه یزدانیان رییس انجمن اولیا مربیان استان در خصوص سرویس حمل و نقل گفت: با توجه به تفاهم نامه بین اداره کل و انجمن اولیا و مربیان وزارت با سازمان دانش آموزی همکاری و هماهنگی با نهاد ها و سازمان ها و همچنین تشکیل کار گروه ماده 18 بر عهده انجمن اولیا و مربیان نهاده شده است  و متولی سرویس مدارس بر عهده انجمن اولیا و مربیان می باشد ، ولی به مدت یک سال نظارت بر عملکرد پیمانکاران و رانندگان و سامانه سپند و انجام کارهای فرهنگی بر عهده سازمان دانش آموزی قرار داده شد.

در این جلسه خانم توکلی مدرس کشوری سند تحول بنیادین آموزش و پرورش  مسائل و موارد سند تحول بنیادین را برای اعضا شورای مرکزی انجمن اولیا و مربیان تشریح کرد.

در ابتدای جلسه درویش مدیر آموزش و پرورش نوشهر ضمن خیر مقدم و تبریک گرامیداشت هفته دولت  گفت: یکی از مؤثرترین روشها برای جذب و جلب مشارکت والدین و مربیان مدارس، توسعه انجمن‏ های اولیاء و مربیان در سطح تمامی  آموزشگاههای کشور است.

این جلسه با حضور معاون آموزش متوسطه اداره کل ، یزدانیان ریاست انجمن اولیا و مربیان استان ، قیصری از سازمان دانش آموزی و خانم توکلی و سایر اعضا در کانون شهید باهنر برگزار شد 

به اشتراک بگذارید :