15 ربیع‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ ۱۰:۰۸:۳۵
کد مطلب:  917805
در نشست اعضای شورای آموزش و پرورش استان مرکزی صورت گرفت؛
تأکید استاندار مرکزی بر برنامه ریزی و اجرای مطلوب پروژه مهر از سوی فرمانداران

استاندار مرکزی در نشست اعضای شورای آموزش و پرورش استان مرکزی، بر لزوم برنامه ریزی و اجرای مطلوب پروژه مهر از سوی فرمانداران تأکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، سید علی آقازاده در جلسه شورای آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به اقدامات آموزش و پرورش استان در برگزاری برنامه‌های بازگشایی مدارس و پروژه مهر اظهار داشت: در هفته دولت اعتبارات و پروژه‌های خوبی در فضای آموزش و پرورش به افتتاح رسید که پراکندگی پروژه‌ها در سطح استان بود به عبارتی شاهد استفاده و بهره‌برداری در نقاط مورد نیاز استان بودیم.

وی افزود: با توجه به اینکه نهضت مدرسه‌سازی ادامه دارد امیدواریم تا پایان سال فضاهای آموزشی بهتر و بیشتری در دسترس دانش آموزان قرار گیرد که این کار با همکاری آموزش و پرورش استان، نوسازی مدارس و خیران محقق می‌شود.

استاندار مرکزی با اشاره به سفر اعضای کمیسیون آموزشی مجلس شورای اسلامی به استان مرکزی ادامه داد: تیم‌هایی از کمیسیون آموزشی مجلس به نقاط مختلف استان سفر و مشکلات آموزش و پرورش در زمینه‌های مختلف را بررسی کردند و باتوجه به جلسه هفته‌ی گذشته با کمیسین آموزشی مجلس در زمینه بررسی و رفع مشکلات آموزش و پرورش قول‌هایی داده شد.

آقازاده تصریح کرد: در جلسه‌ای با رئیس مجلس شورای اسلامی موضوعات و مشکلات این حوزه بیان شد و با توجه به اینکه استان مرکزی یکی از استان‌هایی است که در زمینه نیروی آموزشی با کمبودهایی مواجه است، امیدواریم به زودی با مساعدت مسئولین شاهد رفع این مشکلات باشیم.

وی عنوان کرد: در زمینه جذب نیروی آموزشی آموزش و پرورش استان پیگیری‌های لازم انجام می‌شود، امیدواریم در سال آینده از نظر اعتباری و جذب نیروی آموزشی مشکلی نداشته باشیم

آقازاده همچنین افزود: در زمینه بازگشایی مدارس و پروژه مهر فرمانداران و مسئولان باید آمادگی لازم را داشته باشند زیرا یکی از فاکتورهای ارزیابی عملکرد فرمانداران در زمینه فعالیت‌های آنها از جمله این کار است.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: فرمانداران شهرستان‌ها در زمینه استقبال از سال تحصیلی جدید باید برنامه‌ریزی‌های خود را در شهرستان انجام دهند تا در این فرصت کم کارها به نحو شایسته انجام شود همچنین این کار نیازمند همکاری خیران و شهرداران است تا بتوانیم محیط مناسبی در مدارس برای استقبال از مهر و سال تحصیلی جدید داشته باشیم.

آقازاده افزود: نشاط اجتماعی از جمله موضوعات مهمی است که باید مسئولان به این امر توجه داشته باشند زیرا هر چه فضاهای آموزشی استان آماده باشد و دانش‌آموزان در فصای شاد تحصیل کنند در نشاط اجتماعی معلمان، دانش آموزان و خانواده آنها نقش موثری دارد.

به اشتراک بگذارید :