24 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۱۱:۵۵:۰۲
کد مطلب:  918826
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان مرکزی خبر داد؛
احداث کلاس درس تربیت بدنی در دستور کار شورای آموزش و پرورش این استان قرار گرفت

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی از طرح موضوع احداث کلاس درس تربیت بدنی در مدارس استان، در 250امین جلسه شورای آموزش و پرورش استان مرکزی؛ به ریاست استاندار، اعضای شورا و حضور ویدئو کنفرانسی فرمانداران شهرستان های استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، ضمن اعلام این خبر به نقش موثر کلاس درس تربیت بدنیدر توسعه سواد حرکتی دانش آموزان اشاره کرد و افزود: در این طرح سالن های ورزشی در سازه کوچک با متراژهایی تا 180 متر مربع جهت استفاده ی دانش آموزان در مدارس احداث می شود.

وی اظهار داشت: ایجاد کلاس درس تربیت بدنی با اولویت مدارس دخترانه، با هدف، تقویت و بهبود مهارت های پایه و بنیادین، محرم سازی کلاس درس تربیت بدنی دختران، مقابله  با کم تحرکی و ایجاد شور و نشاط و افزایش نشاط اجتماعی در سال تحصیلی پیش رو در دستور کار معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به طرح این موضوع در نشست 250 امین نشست اعضای شورای آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: با توجه به ضرورت اجرای این طرح، بنابر مصوبه این شورا، مقرر شد، از این پس اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، نسبت به احداث کلاس درس تربیت بدنی ( سالن های ورزشی در سازه کوچک تا 180 متر مربع) در مدارس ابتدایی جدید الاحداث اقدام نماید.

دمنه افزود: همچنین در این جلسه، اعضای شورای آموزش و پرورش، مساعدت و پیگیری فرمانداران شهرستان های استان را در تغییر کاربری فضاهای بلااستفاده جهت ایجاد کلاس درس تربیت بدنی به منظور تحقق اهداف کمی این طرح در سطح استان را تصوبب نمودند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان مرکزی خاطر نشان کرد: علاوه بر این مقرر شد، در صورت مساعدت مالی ستانداری مرکزی، در سال تحصیلی آتی در 15 منطقه آموزشی استان مرکزی، حداقل یک سالن ورزشی در سازه کوچک به عنوان کلاس درس تربیت بدنی به بهره برداری برسد.

دمنه یادآور شد:  اعتبارات وزارتی در نظر گرفته شده برای این طرح برای احداث 3 کلاس می باشد که در نظر است با کمک اعتبارات استانی آموزش و پرورش حداقل 7 کلاس با تغییر کاربری تا هفته تربیت بدنی سال تحصیلی آتی در سطح این استان ایجاد گردد.

به اشتراک بگذارید :